Wpis z mikrobloga

Mireczku, mirabelko - pomocy!
Pierwszy raz taka sytuacja - paczka nie dotarła, a Aliexpress rozpatrzyło spór na korzyść sprzedawcy i przesłało mu pieniądze. Przesyłka zamówiona do paczkomatu, napisałam do nich maila i odpowiedzieli, że paczka została zwrócona do sprzedawcy(nie mogli mi podać powodu, bo takich informacji udzielają nadawcy). Aliexpress uparcie uważa, że paczka na mnie czeka na poczcie, chociaż powinna być wysłana do Paczkomatu. Jutro kończy się czas rozwiązania sporu. Co zrobić? Jestem wkurzona, bo to rzecz za 55zl - piechotą nie chodzi kasa, gdyby to była jakaś cebuladeals to bym odpuściła (,). Załączam screen odpowiedzi Ali. Jest jeszcze szansa na odzyskanie kasy?

#aliexpress #aliexprespytania
Pobierz
źródło: comment_1595916559uTcaklLHy8yGEIdZsUaFfP.jpg
  • 17
@CzarnyBratek: choć o ile się nie pomyliłem ten numer jest nieprawdziwy bo inpost ma 24 znaki a to ma 25 może podali błędny i przez to przegapiłeś. Możesz wtedy uderzać, że nie podali prawidłowego
@lobo: No właśnie napisałam do nich maila, odpisali że przesyłka zwrócona, ale w trackingu tego nie zaznaczyli :/ Czyli nie ma opcji udowodnić, że ta paczka nigdy do mnie nie dotarła? (°°
@lobo: Kurde, Mireczku właśnie uratowałeś moj dzień - zapomniałam o tej opcji! Spróbuje w takim razie tak odzyskać kase. Ależ mnie ten majfriend zdenerwował - nie lubię takiego krętactwa.
@CzarnyBratek: Miałem dokładnie taką samą sytuację. Zamówienie do paczkomatu, w Aliexpress informacja, że "adresat nieobecny". Sprawdzałaś ten nr w statusie poczty polskiej? W moim przypadku paczka odnalazła się po statusie PP właśnie w pobliskim urzędzie pocztowym. Sprawdź, czy nie masz takiego samego przypadku.
@banan11: Pisałam do InPostu i niestety powiedzieli, że paczka zwrócona. Pierwszy raz zamówiłam coś Paczkomatem i taka wtopa totalna - sprzedawca sam nie wie o co chodzi, cały czas utrzymuje ze mną kontakt. Wkurzyłam się dzisiaj na to fatalne rozwiązanie sporu - przecież status został ucięty 29.04 a oni twierdzą, że paczka już dawno się grzeje na poczcie i czeka (pal licho, że ja nie zamawiałam Poczta tylko InPostem)...
@adas_miauczynski: No właśnie doszłam do tego samego wniosku i napisałam do InPostu i do Poczty Polskiej - odpisała mi ta druga, że owszem przesyłka była i została zwrócona. Mam podejrzenie, że paczka została badana do paczkomatu poprzez Pocztę Polska. Ale to tylko teoria - na lokalnej poczcie pytałam i nic nie mają.
@CzarnyBratek: numer jest ewidentnie paczkomatowy. Opisz w sporze, że przewoźnik twierdzi iż paczka została zwrócona i powinni w ostatecznej decyzji oddać pieniądze. Jeśli nie oddadzą to jest jeszcze opcja apelacji. Jakby były dalej problemy to podeślij nam numer zamówienia i przesyłki na priv
@AliPaczka: Dzięki za odpowiedź! Opisałam dokładnie, zalaczylam oryginalne screeny odpowiedzi plus screen z Google transalate przetłumaczony tekst. Chyba teraz muszę poczekać na apelację - jeżeli i to się nie powiedzie to się odezwę :) Bardzo dziękuję!