Wpis z mikrobloga

@kutafonixor: ogólnie podstawowa wersja jest ok do druku
Ważne jest dobrze skręcenie drukarki (nie za mocno śruby bo gwint pójdzie - to aluminium :), skalibrowanie osi Z i stołu (kartką - ogólnie adhezja stołu jest wazna tez bez tego filament bedzie się ślizgał na stole) + odpowiednie ustawienia w Curze (slicerze - czy czego tam będziesz używał) reszta przyjdzie z doświadczeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie ukrywam
@kutafonixor: ogólnie mam fiberlogy i devil design PETG chociaż wole ten drugi
Dużo zależy od użytego barwnika bo też ma wpływ na np. nitkowanie PETG, PLA mam miastowy (PLA bardzo łatwo drukuje jak masz adhezje dobrą)
Powiem tak:
Pierwsza ważna jest kalibracja wysokości Z i stołu (regulacja sprężyn i kartka przy dyszy itp...). Druga to adhezja bo przy doskonale wykalibrowanej wysokości dyszy bez adhezji nic nie wydrukujesz bo filament będzie się
@Timer_555: przy czystym szkle w zasadzie nie potrzeba żadnych curków/sprejów/klejów, ja czyszczę po każdym druku izopropanolem i nie miałem jeszcze sytuacji żeby się oderwało podczas druku, nauczyłem się tego z czasem bo początkowo używałem hegron'a z rossmanna
przy czystym szkle w zasadzie nie potrzeba żadnych curków/sprejów/klejów, ja czyszczę po każdym druku izopropanolem i nie miałem jeszcze sytuacji żeby się oderwało podczas druku


@cocamide:

wydrukuj sobie z petg na szkle bez tych cudow xD
@sylwek2k: rozumiem, nie jestem specjalistą i zawsze po prostu czekam, aż szkło ostygnie i wydruk sam ładnie odchodzi a przy tym powierzchnia jest jak lustro co chyba ciężko osiągnąć przy użyciu klejów etc
przy tym powierzchnia jest jak lustro co chyba ciężko osiągnąć przy użyciu klejów etc


@cocamide:

przy uzyciu klejow - tak, bylo by trudne
przy uzyciu lakierow/cukru - raczej bez problemu :)

nie jestem specjalistą i zawsze po prostu czekam, aż szkło ostygnie i wydruk sam ładnie odchodzi


@cocamide:

Moze miales do tej pory po prostu szczescie ;)

Albo ten konkretny petg nie ma az takiej adhezji :)