Wpis z mikrobloga

Ze dwa lata sobie dłubię, powiedzmy "hobbystycznie" w #powerbi
Ot, kiedyś dostałem zlecenie, żeby przedstawić dane za pomocą PBI. No i tak od słowa do słowa i od zadania do zadania skończyłem robiąc raporty z handlu, finansów, działalności operacyjnej, działalności produkcyjnej, HR, QA i tym podobnych.
Raporty robiłem i robię dla spółek z branż sportowych, hospitality, produkcyjnych, deweloperskich...

No i zastanawiam się czy nie pomyśleć o całkowitym przebranżowieniu się w tym kierunku. Powiedzmy, że pieniądze byłyby sprawą drugorzędną a zależałoby mi na zdobyciu większej wiedzy niż moja dzisiejsza zdobyta samodzielnie. Gdzie szukać? Co robić?

#kiciochpyta
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@TatoAktywny: Warto IMO zrobić jakieś szkolenie, może usystematyzujesz trochę wiedzę. Spróbuj ogarnąć darmowy trial na Pluralsight, tam widziałem coś do PBI.
Masz też kanał Guy in the Cube na YT, Adam jest program managerem w MSie właśnie od PowerBI.
Zerknąłbym też na jakieś materiały przygotowujące do egzaminu DA-100: Analyzing Data with Microsoft Power BI.
NB sam coś grzebię, ale nie jestem specem od PBI.
  • Odpowiedz
@TatoAktywny: Najlepiej byłoby po prostu załapać się do pracy, gdzie używasz toola na co dzień. Zakładam, że po 2 latach umiesz sobie przygotować dane w query, stworzyć jakiś model, popisać jakieś DAXy i zbudować raport, a to już wystarczy, żeby załapać sensowną robotę i dalej się rozwijać, tam to już tylko kwestia czy trafisz na mniej lub bardziej wymagający projekt i się uczyć. Na YT jest fajny kanał Guy in a
  • Odpowiedz
@TatoAktywny: może trochę odkopię ale z ciekawości, jak nawiązałeś współpracę? jakieś pojedyncze zlecenie na zasadzie freelance czy jakaś dłuższa współpraca na czas określony bądź nie? Rozumiem, że wszystko zdalnie?
  • Odpowiedz