Wpis z mikrobloga

#elektronika #audio #sony #anc #sluchawki #xkom

Czy ktoś z was posiada słuchawki SONY z ANC? Czy też macie takie problemy jak ja?

Mianowicie - kupiłem w zeszłym roku WH-1000XM3 i... po kilku miesiącach zaczęła mi padać prawa słuchawka - trzaski i szumy podczas aktywnego ANC i lekkiego hałasu w otoczeniu (w totalnej ciszy było OK), do tego stopnia nie do zniesienia, że nie dało się ich mieć na uszach bez włączonej głośno muzyki w której by to ginęło. Zgłosiłem reklamacje u SONY i wysłałem je do naprawy - werdykt to sprzęt uszkodzony, którego nie da się naprawić. Po prawie 2miesiącach od zgłoszenia usterki udało mi się dostać pełen zwrot kasy i korektę faktury w xkom.

Za kasę ze zwrotu WH-1000XM3 + 200zł kupiłem sobie Bose QC 35 II na amazonie i WF-1000XM3 znow w xkom, było to w zeszłym miesiącu. Bose - zero problemów, grają wg mnie w sumie lepiej niż oba SONY jeśli chodzi o jakość dźwięku, ANC trochę gorszy od nausznych SONY, bo więcej przepuszcza - generalnie działa to jak trzeba. SONY? Znów to samo, słuchawki po rozładowaniu się w okolice 50% szumią (dźwięk podobny do tego jakby w uchu była woda która się własnie z niego wylewa), trzaskają co klika sekund i przerywają w tym czasie na ułamek sekundy dźwięk. Totalnie #!$%@?ące i nie do wytrzymania. Słuchawki zaktualizowane, nowe praktycznie nie śmigane, problem reprodukowalny za każdym razem. Poszła już reklamacja z tytułu rękojmi (wada fabryczna sprzętu).

Podoba mi się ogółem jak soniacze działają (kiedy działają), ale po prostu tych awarii nie idzie zdzierżyć, 100% awaryjności w przeciągu kilku miesięcy, w sprzęcie za ~1000zł.. jest straszny hype na ANC od SONY i bardzo to rozumiem, bo ich ANC to totalny kosmos, ale ciekawi mnie czy to ja mam takiego pecha z awaryjnością, czy ich sprzęt to po prostu niedopracowany szajs którego należy unikać? Ktoś może ma / miał i działały mu dłużej niż kilka miesięcy? Może jest na rynku jakaś wadliwa seria, na coś trzeba zwracać uwagę? Kupiłbym może znów SONY tylko boje się, że nie przeżyją roku.. Ewentualnie być może polecicie też coś rozsądnego i nieawaryjnego jako słuchawki douszne/dokanałowe z ANC w których mogę spokojnie sobie zasnąć (nauszne wtedy odpadają ofc)?
  • 4
@bociaan:
Masz ewidentnego pecha do tych soniaczy. WH-1000XM3 mam ja i kilku znajomych z biura od długiego czasu i wszyscy tylko chwalą. Jedyny minus to brak współpracy z wieloma źródłami BT na raz. Moim zdaniem w porównaniu z Bose QC 35 II wypadają lepiej, dobrą konkurencją pod względem jakości dźwięku i ANC są dopiero Bose 700 ale te miałem okazję tylko wypróbować porównawczo przez chwilę.
@bociaan:
Tak tylko gwoli uzupełnienia - u większości znajomych i u mnie słuchawki są eksploatowane po 6-8 godzin dziennie w biurze a najstarszą parę kupił kolega zaraz po premierze 2 lata temu i do dzisiaj wszystko hula po ponad 2000 h eksploatacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bociaan: Jeśli jeszcze aktualne, to sprawdź Razer Opus. Z testów wynika, że bardzo dobre i wygląda na to, że Razer nie dowalił typowej dla siebie marży za markę.