Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
tl dr: Mój dziadek ma bardzo postępującą demencję, nie przyznaje się do żadnego błędu i nie wiem co robić.

Mieszkam z dziadkami z racji że od nich mam bliżej do pracy niż z domu rodziców. Mój blisko 80 letni dziadek staje się nie do zniesienia, jest zagrożeniem dla siebie i innych. Nie ma go przez większość dnia w domu, nikt tak naprawdę nie wie co robi.
Zwykle jeździ samochodem i również z tym są duże problemy - w przeciągu ostatnich 2 lat miał 5 kolizji (z czego oficjalnie 2 z jego winy, no ale i tak...), zabił 2 psy (i za każdym razem uchodziło mu bez konsekwencji, uciekał z miejsca zdarzenia...) i raz jadąc ze mną niemal potracił kobietę na pasach (a kto wie co było gdy jeździ sam). Mandatów za przekroczenie prędkości dostał kilka, ale niestety prawo jazdy ciągle ma i boję się myśleć co musi się stać by wreszcie je stracił. A pewnie i tak jeździłby bez.
Kilka miesięcy temu dał się zrobić na przekręt nigeryjski. Był na tyle inteligentny, że potrafił kupić bitcoiny (!!!) na jakiejś stronie, a nie potrafił sobie przypomnieć, że nie ma krewnych z afryki... Winy w sobie nie widzi do dziś, twierdzi że to wina policji, że nie złapali oszusta, nie jego.
W domu stał się agresywny, odgraża się mi i babci, na szczęście kończy się na gadaniu.

Babcia jest świadoma problemu, jednak kompletnie nie wie co robić. Moi rodzice mają wywalone, przyjeżdżają raz na kilka tygodni.
Do lekarza psychiatry na pewno dobrowolnie nie pójdzie, a nawet jakby to co to da? Wysłać dziadka do domu starców i oddzielać go od babci? Trzymać go w domu na smyczy żeby sobie krzywdy nie zrobił?

Doradźcie Mirki co robić.
#pytanie #pomocy #rodzina #kiciochpyta #corobic #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f1d96ce7b115fe4bd875712
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 18
OP: @zeek: I co da ubezwłasnowolnienie? Mamy go w kaftanie, na smyczy trzymać?

@piastun: Łatwo mówić, ale awantura byłaby niewyobrażalna. W tym momencie, mimo pandemii nie ma go w domu codziennie. Na noc wraca, ale co robi, nikt nie wie. Pieniędzy z konta nadto nie ubywa, może ma kochankę (xD w takim wieku), może spotyka się z kolegami, nie wiem. Zaników pamięci jako takich nie ma, bardziej nie bycie
@AnonimoweMirkoWyznania trudna sprawa ale rozumiem. Ja właśnie siedzę u babci która też ma demencję starcza. Do lekarza nie pójdzie bo ona nie jest chora, leki bierze jak chce a je wtedy kiedy sobie przypomni. Dwa razy zgubiła 3000zl i dowód ale się znalazły - gdzieś bo babcia do końca nie wie jak je znalazła. My z rodzicami próbujemy ja przekonać do opiekunki, która by do niej przychodziła 3x w tygodniu tak żeby