Wpis z mikrobloga

  • 1698
Ciekawostka na dzisiaj!

Luigi miał być drugą grywalną postacią w SM64, ale finalnie nie został on dodany do gry. W jednej z lokacji znajduje się posąg z Gwiazdką pod którym widnieje rozmazany napis. Jedni gracze doczytywali się tam 'External Star', inni natomiast L is Real 2401. Literka L miała świadczyć, że Luigi jest dostępny w grze, a fani zaczęli poszukiwać zielonego hydraulika. W 1996 zaoferowano nawet nagrodę w wysokości 100$ dla osoby, która udowodniłaby istnienie brata Mario w grze.
W 1998 zapytano nawet Nintendo, które napisało list (zdjęcie w komentarzu), w którym stwierdzili, że to tylko żart twórców.
25 lipca 2020 roku nastąpił wielki wyciek kodu źródłowego klasycznych gier Nintendo, w którym znajdowało sie także Super Mario 64.
Fani szybko odkryli w plikach postać Luigiego i w końcu po 24 latach go odtworzyli (zdjęcie w komentarzu)!
Niby nic wielkiego w końcu przecież w wielu grach przywracano już postacie, czy różnego rodzaju obiekty, które zostały wcześniej wycięte przez programistów.
Tutaj jednak sprawa jest o tyle ciekawa, że łączy się z napisem spod posągu.

Od premiery Super Mario 64 w 1996 do wyciek kodu źródłowego i odtworzenia postaci Luigiego, która w końcu mogła pojawić się w grze minęło 24 lata i 1 miesiąc.

2401

L is Real 2401

Czy ostatni wyciek to przypadek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#staregry #retrogaming #nintendo
Pobierz NieR - Ciekawostka na dzisiaj!

Luigi miał być drugą grywalną postacią w SM64, ale fi...
źródło: comment_1595822379W0AKOPRDRKRF6fWIosZ4Es.jpg
  • 46
@NieR: Byłbyś dobrym "dziennikarzem" dla gazet w polszy.
Są obecnie dwa kody źródłowe Mario64 w sieci.
Pierwszy, na którym opierasz swoja "ciekawostkę" to kod prototypu, a nie gotowej produkcji, więc jest tam dużo śmieci, które nie znalazły się w projekcie.

Drugi to inżynieria wsteczna i wiele lat pracy zapaleńców. Pozwala między innymi kompilację na PC i w przyszłości ogromną scenę moderską (być może, Nintendo usuwa tą kompilację z sieci i rozchodzi
@orczysty: Ja ogladać filmiki tłumaczyć je translator i pisać na Mikroblog ciekawostki. To nie być news xD

Wiem, że są dwa kody źródłowe i nawet wspomniałem o tym tutaj wcześniej, że jeden z nich jest wynikiem inżynierii wsteczne i sam kompilowałem z niego port PC - https://www.wykop.pl/wpis/49898221/mario-64-pc-port-z-podbitymi-teksturami-w-tym-mari

Drugi wyciekł teraz i tak jest to wczesna wersja. Zawiera wiele rzeczy z bety, które nigdy nie ujrzały światła dziennego jak wczesne mapy czy
Pobierz NieR - @orczysty: Ja ogladać filmiki tłumaczyć je translator i pisać na Mikroblog cie...
źródło: comment_1595839908oIVaxNTuQtl7qUWGorzbNt.jpg
@jandiabeldrugi: nie, zawarł to w komentarzach, odpisując innym osobom. Napisanie "wyciekł kod gry" odniosłoby taki sam skutek, jak to, że ludzie do teraz myślą, że w maju wszystko wyciekło i zamiast cieszyć się, że ludzie odtworzyli mario, to dziękują hakerom ( ͡° ͜ʖ ͡°)