Wpis z mikrobloga

Kolega stoi przed dylematem (podobny czeka mnie za kilka lat dopiero) dotyczącym studiów II stopnia.
Sytuacja jest taka: jesteś programistą na pół etatu w korpo, skończyłeś studia informatyczne I stopnia na #uj. Przed tobą wybór studiów II stopnia, masz pracę i wiedzę - nie musiałbyś dalej studiować, ale chcesz podnieść swoje kwalifikacje (i mieć papierek). W oczy rzuca ci się nowy kierunek na #agh: "Informatyka - Data Science", w sumie nieco o analizie danych słyszałeś i ten temat cię ciekawi. Z drugiej strony masz kontynuację studiów na UJ - standardowa ścieżka, specjalizacja: inżynieria oprogramowania. Nie wiesz na co się zdecydować...

Z ciekawości, co wybralibyście? Tak, wiemy już wszyscy, że #studia w #it nie mają ogromnego znaczenia, ale pomińmy to w tym momencie.
Obie opcje są dosyć ciekawe, obie uczelnie są świetne. Wybór przede wszystkim wobec przyszłości na rynku pracy (większej atrakcyjności ofert pracy i zarobków).

Studia II stopnia (stacjonarne) - co powinno dać atrakcyjniejszą robotę?

  • "Informatyka - Data Science" - AGH 61.7% (29)
  • "Informatyka (spec. Inż. Oprogramowania) - UJ 38.3% (18)

Oddanych głosów: 47

  • 5
  • Odpowiedz
w sumie nieco o analizie danych słyszałeś i ten temat cię ciekawi.


@tagtak niech kolega sobie wejdzie na stronę wietu, tam ma pytania na egzamin wstępny. Samo kojarzenie tematu to może być za mało sądząc po małej liczbie miejsc na tym kierunku. Plus ML to jednak dość specyficzna dziedzina wiedzy, wymagająca dość sporych podstaw matematycznych.
  • Odpowiedz
@jaksa0: pytania na egzamin są bardzo ogólne (matematyka i teoria informatyczna), taka nieco prostsza wersja egzaminu w porownaniu na zwykłą informatykę.
  • Odpowiedz
pytania na egzamin są bardzo ogólne (matematyka i teoria informatyczna), taka nieco prostsza wersja egzaminu w porownaniu na zwykłą informatykę.


@tagtak: wiem, też je widziałem xD I nie jest to zbyt dobra informacja zważywszy na to, że miejsc jest mało, a dużo osób patrzy z zainteresowaniem na ten kierunek.

matematykę znam i ja i on, myślę, ze studia I stopnia dobrze do tego
  • Odpowiedz