Wpis z mikrobloga

#rower

Siema, jestem totalnym noobem w rowery, jeżdżę już trochę, pierwsze tysiące za mną i chciałbym zakupić jakiś rower do 2,5 tyś. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to duży budżet ale zależy mi głównie na tym żeby był "solidny" czyt. przeżył trochę ze mną. Przeznaczenie głównie na mazurskie górki czyli teren mieszany lasy/pola/asfalt. Najchętniej chciałbym wyrobić się w tej cenie z drugim zestawem opon bardziej dostosowanych do dalszych wyjazdów drogami od 50km docelowo do 250-300 km.

Moglibyście mi coś doradzić ?
  • 9
@justszamuraj: nie wiem czy cos sie zmienilo przez ten czas, ale jeszcze 4-5 lat temu najbardziej oplacalnym zakupem w tej cenie byl lazaro integral v3 albo kands maestro. sam kupilem (kands maestro; meskie integrale szybko schodza)i generalnie nie narzekam, tylko trzeba miec na uwadze fakt, ze te ramy sa dosc niestandardowe (maja troche wydluzona geometrie) i lepiej brac krotsze niz w przypadku innych marek. np. ja mam ~185 cm wzrostu i
@justszamuraj: Mam orkana 5 z tego roku. Narazie zrobiłem z 600 km, tereny podkarpackie. Troszkę po lasach, szutrach, najwięcej po asfalcie. Jak dla amatora w porządku. Masz już tam hydrualiczne tarczowe. Oczywiście w tej cenie miks wszystkiego, bo tylna deore, przód altus, manetki to samo. Piasty tourneya, korba na kwadrat.