Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Szczykawa: Kuce pierwsi będą prosić o powrót tego strasznego "socjalizmu", w sytuacji, gdy wprowadzą swoje pomysły w życie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
dosyć zabawne jak na osobę, która nie zdaje sobie sprawy, że aktualnie mamy kapitalizm xD


@KomentatorProwokator: Że kto nie zdaje sobie sprawy? Kuc z mema? To śmieszne, zgadzam się.

Czy że ja? Bo ja akurat mam tego pełną świadomość.
  • Odpowiedz
@Szczykawa takie odniosłem wrażenie co do twojej osoby a juz na pewno nie znasz podstaw ekonomii.

Co do samego mema to aktualnie w Biedronce nikt nie zarabia raczej płacy minimalnej. Ciekawe dlaczego, po co przepłacać, lepiej wydać mniej na pracownika przecież xD
No chyba, że tak nie jest bo kapitalizm działa.
Co do kuca z mema to odnosi sie to bardziej do tego jak daleko ma ingerować państwo i ile kapitalizmu ma
  • Odpowiedz
@KomentatorProwokator:

takie odniosłem wrażenie co do twojej osoby a juz na pewno nie znasz podstaw ekonomii


A szybka lustracja twojego profilu pozwala stwierdzić, że jesteś typowym fikołkiem wolnościowo-zamordystycznym ze stajni Konfederacji. Niech żyje święta wolnościowa własność prywatna, niech zdycha wolnościowa marksistowska zgraja LGBT ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do samego mema to aktualnie w Biedronce nikt nie zarabia raczej płacy minimalnej. Ciekawe dlaczego, po co przepłacać, lepiej
  • Odpowiedz
@Jell-o: Rzeczywiście ciekawa sprawa dlaczego jeden z najbardziej rozwiniętych gospodarczo i technologicznie krajów Europy nie robił za źródło taniej siły roboczej.

Płacą tyle za ile ludzie są gotowi pracować
  • Odpowiedz
@Szczykawa: szwajcaria utrzymuje się z bardziej wymagających technologicznie, produkcyjnie i umiejętnościowo dziedzin gospodarki to nie Polanndia gdzie 50% stanowi transport

Nie, nie żyjemy w systemie kapitalistycznym tylko hybrydowym. System kapitalistyczny istnieje co najwyżej w USA.
  • Odpowiedz