Wpis z mikrobloga

Czesc alfaholicy! Moja dziewczyna chce kupic na pierwszy samochod 147 2006, silnik 1.8 144KM po swapie z 156. 170 000km, cale nowe zawieszenie, hamulce, wariator i świece. Na jezdzie testowej silnik chodzi jak żyleta, nie widzialem zapoceń. Trzyma sie drogi jak gokart. Sprawdzałem podwozie i nie ma grama rdzy. Założony gaz. Właściciel to alfaholik i ma swoj kanał na yt gdzie dokumentuje naprawy. Za auto oczekuje 11 tysięcy, patrzac na stan techniczny ja ten samochod bym kupil. Moje pytanie do znawców brzmi czy warto pchać sie w alfe? Drogie czesci sa do tego modelu? Z gory dziekuje za odpowiedzi.

#alfaromeo #alfaholicy #motoryzacja #samochody
  • 19
@smutna_rzaba: Auto ze swapem i zawieszeniem które trzyma się drogi jak gokart to raczej nie są priorytety w pierwszym aucie dla kobiety. 11 tys za 14 letnie 147? Ja jestem na nie.
@Luko: chodzi o bezpieczeństwo. Zawieszenie zrobione na poliuretanowe i nowe hamulce. Poza tym udokumentowane roboty przy aucie na yt. Mniejsza o cene, bo samochod nie ma rdzy w ogole, a to ogromny plus, bo widac ze nie mial zadnego wypadku i nie jest pospawany z 3 przystanków. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Martwie sie tylko o koszty ewentualnych napraw. Ogladalismy ponad 20 innych aut i w droższych egzemplarzach np. 308, auris lub golf
@ScaRRyMaN: panewki pewnie zrobione bo sam silnik swapowal dla siebie i jezdzil 4 lata, wariator wymieniał. Ogolnie facet mega fajny, opowiadal mi ze 2 godziny co bylo robione, pokazywał zawieszenie itp. Jedynie ten silnik to nie 1.6 tylko 1.8 TS z 156