Wpis z mikrobloga

W tym miesiącu zacząłem swoją zabawę z #dron #mavicmini i wymyśliłem sobie, że będę oblatywał zamki i ich resztki. Mam kilka pomysłów, które starczą mi do końca lata.
Skromny początek:
https://youtu.be/zBzRhz1Zes4

Tak - wiem, że przejarane dwa czy trzy ujęcia.
Tak - wiem, że mini to amatorka
Ale robi mi to frajdę ¯_(ツ)_/¯

#drony #szydlowiec #architektura#historia #zabytki #tworczoscwlasna #zwiedzajzwykopem #podrozujzwykopem
  • 6
@karmaisabitch: po pierwsze za długie, lepiej kozacką minutę niż takie se dwie (część ujęć ci się powtarza, wybierz jedno najlepsze a resztę wywal)
po drugie 50fps wygląda to brzydko, eksportuj w 25fpsach
po trzecie unikaj ujęć w których dron rzuca cień na kadr - wygląda to mega amatorsko i sprawia że widz skupia się na dronie a nie obiekcie nagrywanym

Te drobne różnice w ekspozycji możesz śmiało wyrównać w programie.

Tak
@kj5 Dzięki za porady. Postaram się wykorzystać.
Myślałem że w 50fps będzie wyraźniej, ale następnym razem zrobię jak mówisz.

nigdy nie montuj na ujęciach z cache

Czyli mam wcześniej sobie przekonwertować?
Podobnie jak powyżej - żyłem w przeświadczeniu, że z plików źródłowych będzie najmniejsza strata.
@karmaisabitch: 50fps daje ci większą "płynność" obrazu co jest fajne w przypadku na przykład sportu albo motoryzacji gdzie potęguje wrażenie prędkości, ale przy większości innych ujęć moim zdaniem psuje odczucie bo znów, zabiera uwagę widza

Nie wiem jak montujesz i jak kręci Mini ale domyślam się że kleisz w aplikacji DJI. O ile w Mini jest tak samo jak w Airze to ona korzysta z tego co dron prześle do kontrolera