Wpis z mikrobloga

Nowe hadisy na sobotę! O tym jak miłosierny Prorok wybaczył złodziejom ich postępki.

Apostoł Allaha powiedział: "Allah przeklina złodzieja który kradnie jajko (albo helm) za co jego ręka ma zostać odcięta, albo kradnie linę, za co jego ręka ma być odcięta".


Jaibir zameldował że kobieta z plemienia Makhzum popełniła kradzież. Została przyprowadzona do Apostoła Allaha i szukała schronienia (wstawiennictwa) u Umm Salamy, żony Apostoła Allaha. Następnie powiedział Apostoł Allaha: "Na Allaha nawet jeśli ona byłaby Fatimą (córką Mahometa) odciął bym jej rękę. I odcięto jej rękę.


Źródła: https://sunnah.com/bukhari/86/29 i https://sunnah.com/muslim/29/16

#islam #religia #hadisy #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #heheszki
  • 3
@hansschrodinger:
XD, tym razem strzeliłeś do muslimów z kapiszona, bo chyba nikt przyzwoity nie będzie miał zastrzeżeń do zasady równości wobec prawa i bezstronności sędziego.
Te cytaty są z części zbioru hadisów zatytułowanej: "Księga o karach przewidzianych przez prawo", odpowiednio z rozdziałów nazwanych:
"Obetnijcie rękę złodziejowi lub złodziejce" (za cytatem z Koranu) i
"Obcinanie ręki złodziejowi pochodzącemu z arystokracji i inne. Zakaz wstawiania się za skazanym na kary przewidziane przez Koran
@bekazwypoku: cieszę się że ktoś czyta moje wpisy.
Chciałem właśnie napisać w puencie że Mahomet widocznie był za równouprawnieniem, ale zostawiłem pierwszy pomysł.

Islam naucza że Mahomet jest wzorem do naśladowania po wsze czasy. Więc jego moralność powinna być ponadczasowa, skoro ludzie mają go naśladować.
W swoich wpisach staram się pokazać kim był Mahomet. A był to człowiek swoich czasów, zwykły gość z arabii i jego moralność była moralnością człowieka z
Tak czy owak islam odniósł masowy sukces, do którego by nie doszło, gdyby się składał się wyłącznie z absurdalnych barbarzyństw, a Mahomet był kompletnym wariatem i zbójem, jak to się przedstawia zwykle na wykopie.
Osobiście też jestem zdania, że ekonomiczniej dla złodzieja oraz jego otoczenia byłoby poprzestać na łamaniu rąk. No ale widocznie Allah uznał że doczesna prewencja wymaga dramatycznych gestów pozostawiających trwałe ślady, a po ewentualnym przebaczeniu grzechów w dżannah rękę