Wpis z mikrobloga

#laptopy #studiainformatyczne #informatyka #studia #programowanie
Cześć. Myślę nad zakupieniem jakiegoś lepszego sprzętu na studia informatyczne. Jestem nastawiony także na naukę programowania w domu. Chciałbym, żeby dość długo wytrzymał, najlepiej minimum 5 lat. Przydałoby się, żeby bateria trzymała tak z 7-8h minimum i żeby był lekki, bo chciałbym go zabierać ze sobą na uczelnię. Jeżeli chodzi o cenę, to najlepiej do 5000zł.

Myślę nad tym laptopem:
https://www.x-kom.pl/p/511896-notebook-laptop-156-dell-latitude-5500-i5-8265u-16gb-256-win10p.html#Specyfikacja

Co sądzicie?
  • 11
@bazyl2k20: nie bralbym laptopa tylko od razu stacjonarkę. Ta cała mobilnosc z posiadania laptkpa jest przereklamowana, bo na uczelni i tak nigdy nie bedziesz mial czasu zeby porzadnie do czegos usiąść a do laptopa nie podlaczysz karty graficznej i 4 monitorow i generalnie mniej uciągniesz
. Przydałoby się, żeby bateria trzymała tak z 7-8h minimum i żeby był lekki, bo chciałbym go zabierać ze sobą na uczelnię. Jeżeli chodzi o cenę, to najlepiej do 5000zł.


@bazyl2k20: Poszukałbym używanego huawei xpro 13 z 16gb ramu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bazyl2k20: ja po roku z laptopem przesiadłem się na stacjonarke. Na uczelnię praktycznie nie potrzebowałem laptopa, jak potrzebowałem ew sobie coś przesłać to miałem pendrive albo po prostu wrzucałem na jakiś hosting i tyle.
A za kompa dalem 4k i spokojnie mi wystarczy na 5 lat a wydajność 2x większa od takiego laptopa
2 rok dzienne here, kupiłem nowy MBP najtańszy i już 2 rok śmiga. Mobilność niby nie super ważna ale z tego co widzę znajomych ze stacjonarkami to mają pod górkę często przy jakimś projekcie czy coś. Jedyna wada to gry, no chyba że jesteś fanem gier Paradoxu ( ͡° ͜ʖ ͡°)