Wpis z mikrobloga

Szukam #powerbank, którego będę używał do zasilenia minikomputera #raspberrypi 4B zwykłym 5V/3A o pojemności powyżej 10 000mAh (najlepiej 20 000mAh). Z tego powodu szukam produktu, który spełni kilka wymagań, o których producenci często nie piszą i to od użytkowników trzeba się dowiedzieć szczegółów.

1. Powerbank NIE powinien posiadać funkcji automatycznego wyłączania się po pełnym naładowaniu urządzenia, kiedy wykrywa, że pobór prądu jest bardzo mały oraz powinien posiadać niski "próg-aktywacji" oznaczony czasami jako wsparcie dla urządzeń typu wearables. (może jakby po prostu jakiś klasyczny przycisk on/off był to byłoby okej)

2. Powerbank NIE powinien ograniczać prądu ładowania kiedy sam jest ładowany czyli powinien posiadać funkcję pass-through. Prócz tego nie powinien ani na moment wyłączać ładowania urządzenia po wpięciu go do ładowarki. (nie wiem czy drugi warunek jest możliwy ze względu na stosowaną elektronikę sterującą ładowaniem)

Mój obecny #xiaomi 2C 20 000mAh, choć bardzo zasłużony nie spełnia warunków, nie wiem też czy wersja 3 PRO da radę mimo, że wg producenta posiada pass-through. Alternatywnie mógłbym pobawić się w #elektronika #diy i zrobić coś na ogniwach 18650 i przetwornicy ale wolałbym jednak urządzenie, którym naładowałbym też szybko #telefony.

Czy macie jakieś propozycje lub ktoś posiada Xiaomi 3 PRO i mógłby sprawdzić czy spełnia te warunki?
SzaraMorda - Szukam #powerbank, którego będę używał do zasilenia minikomputera #raspb...

źródło: comment_15955935043diaOBmTvOVtrzBpwuo1zY.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Więc odnośnie xiaomi 3 pro:

1. Powerbank NIE powinien posiadać funkcji automatycznego wyłączania się po pełnym naładowaniu urządzenia, kiedy wykrywa, że pobór prądu jest bardzo mały

To zaraz sprawdzę,

powinien posiadać niski "próg-aktywacji" oznaczony czasami jako wsparcie dla urządzeń typu wearables.
  • Odpowiedz
@cocamide: Dzięki wielkie! Co do punktu 1. to nie wiem dokładnie jaki jest czas po którym mój MI 2 odcinał zasilanie. Działo mi się tak kiedy ładowałem w nocy kiedy telefon był nieużywany, a rano mimo podpiętego powerbanka miałem 85%. To może być minut 5, 15 lub nawet i 1,5 godziny.

@rhqq: Konstruowanie własnego urządzenia wchodzi w grę ale jako ostateczność. Fajnie jest mieć jednak power bank z
  • Odpowiedz
@SzaraMorda: Tyle wymagań że łatwiej zrobić taki sprzęt samemu. Kilka ogniw 18650, moduł ładowania na TP4056, i trochę drobnicy i masz ładny zasilacz buforowy do RPI a nie jakiś "powerbank"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dktr: kolega z tagu elektronika? ( ͡° ͜ʖ ͡°) no spoko dla mnie nie problem kupić obudowę, ogniwa i elementy z AVT, trochę podłubać i zrobić ale jak już pisałem taki prosty DIY nie będzie miał Power Delivery, Quick Charge i części z tych zabezpieczeń, a RPI to nie jedyne urządzenie, które chciałbym nim ładować.
  • Odpowiedz