Wpis z mikrobloga

Hej,
zaczynam rozglądać się nad zegarkiem pod górski trekking. Głównie tatry.

Chciałbym mieć po wędrówce zarejestrowaną trasę, czas, wykresem przewyższeń i odległość, aby potem sobie to pozbierać i w przyszłości porównać trasy. Miło aby miał funkcję pogodowe (ostrzeżenie przed burzami itd).

Nie wiem natomiast czy potrzebna mi jest w nim mapa oraz możliwość budowy trasy w oparciu o punkty POI. Wszystko zależy od tego jaka będzie też różnica w cenie, bo dla wykorzystania 5 razy w roku nie chce inwestować 2-3k.

Wstępnie widziałem modele Suuunto Traverse i Ambit3

#smartwatch #suunto #garmin
  • 4
@xReapeR: suunto sa fajne ale to stare zegarki. A ich, wsparcie przez suunto to troche lipa.

Wiekszosc zegarkow z barometerem spelni twoje oczekiwania, za mozliwosc wgrania trasy z poi raczej nie doplacisz, bo to manwiekszosc zegarkow ktore umozliwiaja nawigacje po tracku.

Zastanowilbym sie raczej czy nie potrzebujesz normalnych map w sikorze. Bo nawigacja to jedno, ale normalne mapy to co innego.

Z drugeij manki ostatnio ambit3 byl w xkomie za jakies
@PurpleHaze: Dzięki, A przy konkurencji byłbyś w stanie coś polecić? Jakie najniższe modele np. z Garmina spełnia takie wymagania? Patrząc po ich ofercie wydawało mi się, że to coś takiego jak Fenix 5, ale to już trochę dużo jak na moje potrzeby mi się wydaję.
@xReapeR: niestety zegarki z barometerm do prawidlowego podawania wysokosci sporo kosztuja. Najtanszy jest wlasnie ambit 3 (, a wzgledu na wiek), oraz coros pace. Ale w tym drugim wypadku nie wiem jak z nawigacja.

Pozniej to juz fenix 5 wlasnie, garmin 935 i wyzej. Garminy sie cenia stad ceny takie a nie inne.

Z polara bodajze vantage v bylby najblizszy, niestety tez swoje zaplacic trzeba.
Teoretycznie czasem fenixy pojawiaja sie w