Wpis z mikrobloga

Chyba mi skrzynia biegów pada xD w kwietniu robiłem dwumase i sprzęgło bo waliło już, sprzęgło zryte, dwumasa jak cię mogę ale już wymieniłem by nie było... Ale niestety nadal mam problem xD bardzo ciężko wchodzi dwojeczka, jak ruszam i się rozpędzam na 1 i 2 albo cofam i wciskam sprzęgło to potrafi coś w skrzyni walnąć albo zaterkotać. Jak auto porządnie się rozgrzeje to trochę się uspokaja. Zamierzam dać mechanikowi by sprawdził:
1. Reklamacja dwumasy/sprzęgła (był wymieniany komplet)
2. Wymiana/sprawdzenie oleju w skrzyni
3. Wymiana płynu hamulcowego
4. Sprawdzenie wału i poduszek

Podejrzewałem tez że to wina rolki alternatora bo mi padła ale po wymianie problem nie ustał niestety.

Zauważyłem też że jak puszczam auto na luzie to słychać coś z okolicy skrzyni, coś alla szum, luz(?) Ale w Clio rodziców podobnie jest - pewnie wałek w skrzyni pracuję.

Może ktoś coś jeszcze podpowie? N46b20 BMW E90 6 biegów. Auto super i niezawodne tylko teraz te jaja że skrzynią...

Pytanie - czy to faktycznie takie "proste" by wymienić skrzynię? Skoro mam nową dwumase i sprzęgło to kupuje na olx skrzynię za 500zl z Anglika i podmieniam i to wszystko? Lepiej chyba wymienić niż naprawiać?

#bmw #mechanikasamochodowa #motoryzacja
  • 2