Wpis z mikrobloga

#zeby #zebyboners #stomatologia #stomatolog #higiena #zdrowie
Pytanie do osób, które mają zdrowe zęby i nie muszą chodzić często do dentysty.
W jaki sposób o nie dbacie oprócz kontrolnych wizyt u dentysty?
Jak często myjecie zęby, ograniczacie cukier, używacie dodatkowych środków pielęgnacyjnych np. nici dentystycznych albo płynów do płukania jamy ustnej? Myjecie zęby po każdym posiłku? Pijecie dużo wody, która przy okazji wypłukuje resztki jedzenia z przestrzeni miedzyzębowych?
Jak długo myjecie zęby i jaką szczoteczką i techniką? Pasta zwykłą czy np. specjalistyczna z apteki?
zloty_wkret - #zeby #zebyboners #stomatologia #stomatolog #higiena #zdrowie
Pytanie ...

źródło: comment_15954147136xIT3K5nyDy9nLUQ69pHmA.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: 2x dziennie myję i zdaje się że w moim wypadku robotę robi genetyka - podobnie ma matka, swojego czasu miałem przerwę od dentysty prawie 10 lat i przez ten czas znalazła jest jakaś jedna mała dziurka, której swoją drogą do teraz nie wyleczyłem xD
  • Odpowiedz
@zloty_wkret ja wszystkie wyrwalem. Żeby było taniej, obcazkami, w oborze. Potem wstawiłem sobie implanty, nawet 8semki (mądrości), bo wiadomo prestiż większy. Teraz już do śmierci będę miał uśmiech modela ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: Mam aparat ortodontyczny, więc siłą rzeczy dbam wydaje mi się bardziej o higienę ząbków niż nieodrutowani ludzie. Używam szczoteczki sonicznej Philipsa, a po każdym posiłku irygatora dentystycznego, co naprawdę bardzo polecam - nie trzeba nitkować, bo to taka pompka która pod ciśnieniem wypłukuje przestrzenie międzyzebowe. Są różne - ja mam dwa: w łazience stacjonarny marki Waterpik, a drugi mobilny Herz Medical. Oba mają swoje wady i zalety. Waterpik, zalety:
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: Dwa razy dziennie, szczoteczka soniczna, płyn do płukania czasami, nie piję herbaty ani kawy z cukrem, ani żadnych soków/napojów gazowanych/niegazowanych. Do dentysty chodzę raz na rok, czasem raz na dwa bo żadnych bóli, mam zazwyczaj może 1,2 zęby do wiercenia ale nic poważnego. Lubię żelki to pewnie dlatego.
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: Aha i dodam, że mam problem z kieszonką zębową, czasem się zdarza, że zbiera się tam jakiś stan zapalny, krew czy ropa i taki irygator pozwala bardzo dokładnie dbać o higienę takich miejsc. Do wody w irygatorze można np dodać sodę oczyszczoną lub płyn do płukania. Czasem nawet płukam sobie nos tym irygatorem i zatoki. :)
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: Aha i nie widzę różnicy w drogich i tanich pastach, używałem takich po 30zł i takich po 5zł, wszystko jedno. I na wszystkie Twoje pytania sugerujące odpowiadam: tak, jeśli mam taką możliwość.
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: Może nie mam idealnych zębów, lekko przewrażliwione i lekko odsłonięte szyjki ale na przestrzeni całego życia (mam 31 lat) miałem łatane 3 zęby. Zęby myję 2x dziennie, czasem jeden raz i to w dodatku na #!$%@?. Chyba kwestia genów. Nawet nie mam ósemek :D
  • Odpowiedz
@air-kajda: Dzięki za ten wpis. Właśnie wybieram irygator bom zadrutowany... Ciekawe że mój wybór padł generalnie na te same urządzenia które wybrałeś. Też mam soniczną szczoteczkę od Philipsa i sobie chwalę.

No i zastanawiam się nad irygatorem Waterpik stacjonarnym i/lub Herz Medical mobilnym. Z tego co napisałeś Herz Medical w zasadzie robi robotę (chcę/muszę mieć coś mobilnego, ortodontka mi dzisiaj powiedziała żebym nie używał wykałaczek), na allegro jest po 150
  • Odpowiedz
@jay79: ja najpierw kupiłem stacjonarny waterpik za sugestią dentystki. Potem zaczęły się wakacje i raz zabrałem ze soba ten stacjonarny i stwierdziłem, że kupie sobie drugi mobilny - mam go w pracy, a jak gdzieś jade to zabieram go ze sobą. :)

Stacjonarny mam taki: IRYGATOR WATERPIK WP-100 E2 ULTRA

A mobilny kupiłem taki:

https://allegro.pl/oferta/irygator-do-zebow-bezprzewodowy-herz-medical-9365896375?utm_source=notification&utm_medium=PLemail_tracking_number_added&utm_campaign=tracking-numbers-notifications&snapshot=MjAyMC0wNi0yOVQxNDoyMzoxMC44NTdaO2J1eWVyO2MwZTIyMWU1NjkwZjQ3MWNjZDM0YmQxNmQ3YjUyZjAzMzgzYjJlMzVkNTczYThlMmFhZGFkNTE3YWU1NTJjY2I%3D
  • Odpowiedz
@air-kajda: ok, dzięki. Ale trochę mi nie odpowiedziałeś na pytanie - warto mieć 2? Rozumiem, że mobilny masz w pracy na stałe? Zamówiłem już ten mobilny... Zdaje się że będę musiał poużywać i po czasie zdecydować czy potrzebuję też stacjonarny. Mobilny mnie boli trochę w ekologię - jak będę często używał, a będę, to pewnie bateria padnie po jakimś czasie. Stacjonarny nie ma tego problemu ale za to więcej miejsca
  • Odpowiedz
Kurcze no nie wiem, ja jestem gadżeciarzem. #zonabijealewolnobiega troche tu pasuje. :)

Po prostu nie lubie półśrodków. Chce mieć w pracy komfort, że jak zjem kotleta i sałatke, to połowe przeżutego dania nie będę eksponował klientowi, dlatego po posiłku sobie elegancko ide wypłukać buzię, żeby bez skrępowania się uśmiechnąć. Jak jade na wakację, to po prostu zabieram swoją kosmetyczke, w której trzymam taki mobilny zestaw dentystyczny i jadę. Kosztowało mnie
  • Odpowiedz