Wpis z mikrobloga

Przedłużenie kontraktu z Piolim to jest ten sam błąd, który Milan popełnia od prawie 10 lat. Oto kroki:

1. Zatrudnij nowego trenera, może być były piłkarz zespołu, albo typ co zmienia kluby co sezon, bo nikt inny już nie chce/jest spalony.
2. "Efekt nowej miotły" trwa maksymalnie do 3-4 kolejki, potem nie da się patrzeć na grę (albo od początku, to tłumacz, że "hehe zespół musi się nauczyć trenera/to trwa hehe").
3. W okolicach świąt/nowego roku zespół dostaje w------l od bylekogo i to mocno, nikt już nie wierzy w sztab trenerski.
4. Zimowe okienko - wypożycz paru piłkarzy, którzy są za słabi na regularną grę w którejkolwiek lepszej europejskiej lidze (Leao, Rebić to nie o was), ale zluzują tych kalafiorów, którzy wychodzili w podstawowym składzie.
5. "Zgrywaj" ich z resztą składu, która nie ma formy i nie potrafi nic pokazać na boisku (zgrywaj=wypuszczaj w przynajmniej 65 minucie).
6. Pod koniec sezonu złap znikąd parę dobrych wyników, troszkę fartownych, troszkę wypracowanych, ale w kontekście całego sezonu nic nie dających, bo LM odpłynęła dawno temu.
7. Głupio ci zwolnić typa, który wygrał z Juve/Napoli/Interem, mimo tego, że reszta sezonu to był jakiś festiwal s----------a i dostawało się katarakty od patrzenia na grę zespołu.
8. Podpisz nowy kontrakt, odstaw "trzęsienie ziemi" planowane na mercato na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Naprawdę liczyłem, że z Ragnickiem coś się zmieni. Nawet nie to, że nagle Milan będzie w LM, ale że chociaż wywróci ten zespół do góry dupą, zostawi paru graczy z obecnego składu, a reszty pozbędzie się szybciej, niż np. Suso, który odszedł o dobry rok za późno. A tak, kolejny rok z tymi samymi problemami, a za rok jak Milan będzie 8-9, to rozwiązanie umowy "za porozumieniem stron" i elo. Może do tego czasu przekonają Szewę, żeby kibice mogli się przejechać po kolejnej legendzie za przeczołganie Milanu po środku stawki xDDDD

#acmilan
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@darth_tazar: Przeczytałem pierwsze zdanie i od razu dałem plusa. Dokładnie tak samo uważam.

Jedyne, co mi daje nadzieję, to że tym razem kadra jest naprawdę spoko. Nie ma Polich, nie ma Maurich. Większość piłkarzy ma papiery na grę, są młodzi i mimo tragicznego sezonu cały czas to mówiłem. Na papierze z tą kadrą można walczyć o podium. Jeśli dojdzie ze trzech odpowiednio dobranych zawodników i nie odejdzie nikt kluczowy, to
  • Odpowiedz
@jamtojest: @darth_tazar:

Ja tam się cieszę z przedłużenia Piolego. Milan przegrał 2 mecze od stycznia, po lockdownie bilans 7-3-0 mając na rozkładzie 2x Juve, Lazio, Romę, Napoli, przy czym wygrane odniesione w dobrym stylu, xG iksy dupiksy po stronie Milanu. Praktycznie każdy zawodnik poprawił się indywidualnie, o formie Kessiego i Calhanoglu nie wspominam. Drużyna ewidentnie chciała jego zostania, nie dziwie się, pewnie mają serdecznie dość kolejnych zmian i
  • Odpowiedz
@darth_tazar: Pioli to moim zdaniem w tym momencie lepszy wybór niż Rangnick.

Łysy zawsze pracował w roli właśnie takiego "przejściowego" trenera, dodatkowo nigdy nie miał okazji trenować tak dobrego składu jak teraz (Gigio, Theo, Bennacer, Kessie, Romagnoli, Kjaer, Rebić - moim zdaniem przy dobrych wiatrach stać ich bez problemu na top 3). Zupełnie przypadkiem dostał przez epidemię prezent w postaci paru miesięcy na przygotowanie i efekt widać od razu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przyjście Rangnicka prawdopodobnie wiązałoby się też ze stratą Maldiniego, który razem z Bobanem udowodnił przez ostatnie 2 okienka, że jest naprawdę
  • Odpowiedz