Wpis z mikrobloga

@czareqqq: @josedra52 Ostatnio do pracy miałem pobieraną krew. Możecie się śmiać albo nie, ale mam 25 lat i prawie płakałem na widok igły. Spędziłem w gabinecie około 20 minut zanim mi pobrali bo w ostatnim momencie zabierałem rękę. Jak miałem około 5 lat to trzymały mnie 4 pielęgniarki i darłem się na cały szpital "zostawcie mnie głupie baby" aż pracownicy szpitala przychodzili sprawdzać co się dzieje XD Niektórzy boją
  • Odpowiedz
@dyniel: chodzę co 2 miesiące, bo co tyle można przepisowo oddawać. Ponoć można częściej za zgodą lekarza - raczej się zgadzają czy nie? Co zrobić by trochę nadgonić stracone lata bez donacji?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzegoor: nie liczyłbym na zgody lekarza, on ma na uwadze też Twoje zdrowie. Jeśli chcesz podgonoć do odznaki, to najlepiej plytkami i/lub osoczem
  • Odpowiedz
@dyniel: podrzucisz jakiś protip? Jak to wygląda w kwestii przelicznika donacji/odstępów oddawania? Nigdy tego nie oddawałem - zawsze krew pełną. Na co zwrócić uwagę?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzegoor: nie wszędzie można oddać składniki, tylko w większych stacjach. Żeby oddawać płytki trzeba mieć ich odpowiednią ilość, do samego osocza wystarczy chęć. Donacja trwa dłużej niż krew pełna, osocze około pół godziny, płytki dłużej. Jeśli chcesz bardziej szczegółowo to najlepiej już pytać w centrum krwiodawstwa
  • Odpowiedz