Wpis z mikrobloga

@dyniel co oddawałeś i jak często ? Bo przy pełnej krwi to jest 56 dni między jednym a drugim oddaniem dla faceta , plus musi jeszcze hemoglobina wyjść dobra żeby w ogóle oddawać . Oddawałeś jakieś składniki krwi zamiast pełnej ??
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@snwptest: na odznakę nazbierałem samą pełną. Osocze zacząłem oddawać w Belgii, wyniki stamtąd się nie liczą do polskiej odznaki. Nigdy nie zemdlałem ani nie miałem dyskwalifikacji
  • Odpowiedz
@dyniel czyli ok 10 lat regularnego chodzenia co 2 miechy ? Gratuluję zdrowia i wytrwałości. U mnie dopiero 6 litrów pykło i jadę dalej, na razie czerwona trzeciego stopnia. Ale nigdy nie miałem ambicji jeździć za darmo ani wkurzać w przychodniach stare baby wchodząc przed nimi, po prostu robię to z nadzieją, że ktoś komu jej potrzeba otrzyma ją na czas. Miło być pożytecznym w społeczeństwie a nie tylko zjadaczem chleba
  • Odpowiedz
@dnasstorm: trudno o statystyki, a taki Świadek też się nie przyzna, bo u nich to dosyć ciężki grzech i za to wykluczają ze zboru ¯\_(ツ)_/¯ Ale za to mają powołany u siebie Komitet Łączności ze Szpitalami, który w razie wypadku/choroby wyszukuje takich lekarzy, którzy będą ich leczyć bez użycia krwi.
  • Odpowiedz
@dnasstorm: to jedno z najbardziej kontrowersyjnych rzeczy jeśli chodzi o ich wierzenia, ciekawe, że się z tym nigdy nie spotkałeś :D Jak chcesz więcej tego typu ciekawostek to prowadzę tag #wesolezyciewsekcie bo sama byłam kiedyś Świadkiem Jehowy i jak mnie coś zainspiruje to tam piszę o tej części mojego życia
  • Odpowiedz