Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Springfield: dajesz im tylko argumenty aby nazywać prawaków faszystami takim gadaniem

@10129: ciężko jest z nimi rozmawiać inaczej. Lewactwo tak się tu rozbestwiło że nawet był tu taki jeden debil co żądał "wyłapywania prawaków na wykopie" a inne dzbany podpowiadały mu nicki rzekomych urojonych pisowców (dla lewaka człowiek o prawicowych poglądach = pisowiec)
Chorzy psychicznie ludzie.
@Axim:

Idee państwa mocno ingerującego w życie obywateli oraz opartego na nacjonalizmie można nazwać faszystowskim.

Takie były Włochy Mussoliniego.

" Historyk Roger Eatwell wymienia cztery aspekty istotne w ideologii faszyzmu:

- Plan zmiany natury ludzkiej i stworzenie lepszego społeczeństwa;
- Naród lub rasa jako siły organizujące ewolucję i postęp;
- Krytyka kapitalizmu, liberalizmu i socjalizmu jako systemów rozbijających lub osłabiających wspólnotę
- Wpajanie ludzkim umysłom faszystowskich wartości poprzez media i propagandę
@Axim:

" Następujące elementy są najczęściej wymieniane jako integralne części faszyzmu: szowinizm, etatyzm, militaryzm, imperializm, totalitaryzm, antykapitalizm, antykomunizm, korporacjonizm, populizm, kolektywizm oraz opozycja do politycznego i ekonomicznego liberalizmu " na podstawie " The Anatomy of Fascism " .

Wiele rzeczy zgadza się z Ruchem Narodowym czy Krzysztofem Bosakiem. Bosak nie ma nic wspólnego z liberalizmem ekonomicznym, oprócz tymczasowego sojuszu z Korwinem. To człowiek, który ograniczyłby wolny rynek.( ͡° ͜ʖ
@SynTwojejStarej: Ja nie mam nic do nikogo - ani gejów, ani "faszystów" dopóki nikomu nie szkodzą i nie utrudniają życia. Akurat taki Bosak jest dość liberalny (pomimo swojej konserwatywności) i dyplomatyczny jak na "faszystę". Wystarczy posłuchać sobie niektórych jego wypowiedzi. Polityka, to jest pewna gra. Bawią mnie takie zachowania jak na tym obrazku oraz ruchy typu Antifa, które, de facto, walczą z czymś, w co same się przepoczwarzają podczas tej swojej