Wpis z mikrobloga

Hej, Mireczki.
Znowu zakupiłem sobie Mercedesa.
Tym razem jest to ta "legendarna" "beczka".
Przez wielu uważany za samochód ostateczny.
Podobno był tak niezawodny że Mercedes prawie przez niego spadł z rowerka.
Taka beczka to potrafiła zrobić milion kilometrów bez awarii, a w ogóle była taka zajebiście niezawodna że "producent nie podał procedury naprawy mostu napędowego, ponieważ nie przewidywał jego awarii" XDDDD
Tylko że z tego co kojarzę to tam nie było MOSTU napędowego, tylko niezależne zawieszenie XDD

A w ogóle to też słyszałem że Mercedes to prawie zbankrutował bo nie zarabiał na częściach, bo przecież taka beczka w ogóle się nie psuła XD

Takie #!$%@?.

#heheszki #motoryzacja #samochody #modelarstwo #mercedes #mercedesizm #zawszegratem
9Grzesiek_ - Hej, Mireczki.
Znowu zakupiłem sobie Mercedesa.
Tym razem jest to ta "...

źródło: comment_1595349394aAtPyaNIVGz5AaSQVXeFzB.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@m00n: Jeżeli mówimy o dieslach to tak, masz rację że były nie do #!$%@?, ale benzyny, szczególnie na K-Jetronicu psuły się dość często.
Tylko że każdy stary diesel jest niezawodny bo po prost nie ma się tam co zepsuć.
  • Odpowiedz
@9Grzesiek_: Spoko, widocznie zle odczytałem twój motyw( ͡° ͜ʖ ͡°) to co piszesz o innych autach to też racja. Kiedyś pamiętam weryfikowałem te plotki, i to z bankructwem do bullshit, ten tylny most czy też dyferencjał w instrukcji faktycznie tam jest, być może znajdę ten manual jeszcze raz to wrzucę( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@m00n: Nic się nie stało( ͡° ͜ʖ ͡°) Czasami mam trudny humor. Ja ogólnie lubię stare Mercedesy, ale nie lubię ludzi, którzy uważają te samochody za "bóstwo". Taka Beczka to samochód jak każdy inny, ma lepsze i gorsze silniki. Wiem tez z czego to się bierze, za komuny w porównaniu do Polskiego Fiata albo Poloneza to W123 to rzeczywiście wzór niezawodności. Ale w porównaniu do BMW
  • Odpowiedz
@9Grzesiek_: Ja lubie bardzo stare merce miałem 124, 202 i 140. Z czego w140 to był nad-samochód ale to potrzebny worek szmalu, porządny fachowiec i kupa czasu żeby tym jezdzic na codzien.
Ale jesli chodzi o auta z lat 90 bardziej bezawaryjnie oceniam Audi. Szczególnie, że blacha była elegancka.
  • Odpowiedz
@m00n: Audi wiadomo ocynk. W140 jest drogie w utrzymaniu, ale przynajmniej odwdzięcza się bezawaryjną jazdą. A W220 (mój ulubiony Mercedes) jest w utrzymaniu jeszcze droższe a nic w zamian nie daję XD
Ale W220 wygląda przepięknie.
  • Odpowiedz