Wpis z mikrobloga

@BoleKk87: @Eligo: też jestem nowicjuszem, także nic poza tym co wyczytałem w necie wam nie powiem - trzeba podlewać poprzez podmakanie - czyli nalewasz wode do podstawki, mniej wiecej co 3-4 dni jak juz wszystko wypije, lubi nasłonecznione miejsca. Muchami jej nie trzeba karmić, wystarczy jej sama fotosynteza, ale wrzuciłem jedną na próbę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AgentGRU @BoleKk87 @Eligo podłoże kwaśny torf (nie ziemia torfowa nie torf odkwaszony nie ziemia zakwaszana) podlewanie wodą destylowaną lub ro przez podsiąkanie czyli 1-2cm wody w doniczce stale w chłodniejsze i mniej słoneczne dni można nie podlać przez dzień max 2. Full słońce im więcej tym lepiej nie polecam północnej strony. Tyle. Warto poczytać o zimowaniu bo choć nie jest niezbędne to po paru latach bez zimowania może odbić się na jej
@Eligo: nie bawić się pułapkami bo na każde zamknięcie roślina zużywa dużo energii. Nie warto inwestować w wodę destylowana, wystarczy zbierać deszczówkę. Im więcej słońca tym lepiej. Jeśli masz możliwość wystawienia na dwór to tak zrób. Odcinaj listki które zaczynają czernieć. Jeśli roślinka będzie mieć dużo słońca to nie musisz czekać aż woda całkiem wsiąknie. Po prostu na bieżąco dolewaj. A zimowanie do baaardzo odległy temat. W razie problemów śmiało się