Wpis z mikrobloga

Hej, no to kto ma tu rację?
Ostatecznie musi to być zatwierdzone przez głowy państw - Radę Europejską. Czyli po przygotowaniu dokumentu przez Radę UE (organ prawny) i przegłosowaniu większością kwalifikowaną dokument z tego co rozumiem musi wrócić do Rady Europejskiej, a tu musi być jedność. Dobrze rozumiem?
Wyjaśnijcie mi, kto ma tu rację? Bo serio jedna strona mówi co innego niż druga.
https://tvp.info/49055208/opozycja-grzmi-o-klamstwach-rzadu-ws-praworzadnosci-wyjasniamy

#polityka #4konserwy #neuropa
Pobierz
źródło: comment_15953294664HGuI1xfZkSBkeUkujB34Q.jpg
  • 8
Wyjaśnijcie mi, kto ma tu rację? Bo serio jedna strona mówi co innego niż druga.


@maly_ludek_lego: specjalnie tak napisali zeby kazdy mogl oglosic sukces u siebie w domu, a kto ma racje to sie okaze jak beda chcieli zastosowac te mechanizmy, pewnie jeszcze TSUE bedzie sie musialo wypowiedziec
@OsraneMajtyXD: Czyli TVP interpretuje to tak: "Do nalozenia ewentualnych sankcji, trzeba bedzie zgody Rady Europejskiej".
Ja to rozumiem tak:
Rada (UE , Europejska?) podejmuję decyzję o nalozeniu sankcji wiekszoscia kwalifikowana. Na najblizszym spotkaniu Rady mozliwie szybko doprecyzujemy, jak dokladnie ma to wyglądać.

Mylę się czy nie?