Wpis z mikrobloga

Moja mam pracuje od 30 lat jako krawcowa.
z 15 lat temu zarabiała koło 3k msc czyli było to więcej niż średnia krajowa.
Teraz zarabia 2k xd
Jak jej powiedziałem aby zaczęła szyć w domu takie ozdoby które kosztują po 200 zł i dość dobrze się sprzedają na allegro to stwierdziła że woli tam popracować do emerytury i tyle. Mimo że emeryturę i tak dostanie bo wychowała 4 dzieciaków.

A potem narzeka na brak hajsu.
#pracbaza #mama
  • 12
@varmiok Jaki koszt materiałowy takiej ozdoby i czy pokazałeś jej statystyki sprzedaży tych rzeczy? Naprawdę opłaca się przy chorej prowizji allegro i kosztami prowadzenia firmy?
Ciekawi mnie to, bo znajoma próbowała i była to porażka kompletna. Trudno było jej wyjść nawet na zero pomijając koszt swojego czasu
@JakTamCoTam: @JakTamCoTam: Strasznie się boi ryzyka niestety. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A te ozdoby nawet mogłaby zrobić w czasie wolnym i sprawdzić czy się sprzedadzą. Ale woli sobie znaleźć jakaś robotę w domu typu przesadzić po raz 10 w roku ogródek.
@taktoto: Ja tam raczej myślałem aby na początku robić to jako działalność nierejestrowana. A to co patrzyłem z mama to stwierdziła że materiały z
@taktoto: Ma siłę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ona z tych co nawet jak odpoczywa to musi coś robić. Więc podczas urlopu remont albo wymyślanie przekopania pół podwórka to normalka u mamy mimo że remont nawet nie jest potrzebny. A w czasie wolnym też tylko aby coś znalazła do robienia bo spanie i oglądanie telewizji ją męczy.
@taktoto: Swetry które szyje np u szefa to na allegro idą w ilościach hurtowych on sprzedaje je za 8 dyszek. Jeszcze część idzie do jakiegoś butiku co sprzedaje je za 2 stówki i podobno lepiej idą niż te za 80 zł mimo że to to samo.

Więc część rynku mogłaby ukraść bo odeszłyby koszty robocizny. A nawet późniejsze ogarnięcie spółki to i ja bym z nią to ogarnął bo mi by
@pi73r: Mama akurat chce pracować w zawodzie a teraz robota za 3k nie jest jakoś łatwa do znalezienia w tym zawodzie więc zostaje przejście na swoje. Ale nie chce ryzykować mimo że wszystko do rozpoczecia ma. Maszyny itp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@varmiok: Z moją mamą podobnie. Potrafi robić cuda że szkła i ceramikę i jak jej mówię #!$%@? tą robotę, bo jakbyś 8h dziennie poświęcała na własną pracę to byś kosila 5 cyfrową wypłatę, to nie, bo nigdy nie wiesz czy się sprzeda bla bla bla, a tak to ma stabilny hajs
#!$%@?, ale stabilny xD
@varmiok: Możecie wystawić ogłoszenie na olx na usługi krawieckie, mama może to robić po pracy w domu i sobie dorobić. Ja ostatnio za skracanie i zwężanie spodni zapłaciłam 40 zł.