Wpis z mikrobloga

Jak zawsze . Zależy

Jakby nasze państwo nie byłoby z kartonu i ktoś nas napadł to warto można jeszcze polemizować .
W innym przypadku to walka na marne
  • Odpowiedz
@rafalewtrancamsie: >zdychanie za ludzi którzy na ulicy w czasie pokoju będą na ciebie pluli a po wojnie zrobią z ciebie bandyte
no jasne xD szkoda że niestety w wypadku wojny tylko mężczyźni zostaną wezwani i z karabinem za plecami będą musieli ubierać mundurki i zdychać za ten #!$%@?ół
  • Odpowiedz
@void1984: Tak się trzyma że mają najpotężniejszą armię świata - miliony gotowe umrzeć za kraj. I umierają. Każdego roku tysiące ich młodych mężczyzn walcząc na drugim końcu świata.
No faktycznie motto świetnie się sprawdza. Już wolę nasz patriotyzm gdzie może kilkudziesięciu rocznie umrze na wojnie i większość w wypadkach.
  • Odpowiedz
Tak się trzyma że mają najpotężniejszą armię świata - miliony gotowe umrzeć za kraj. I umierają. Każdego roku tysiące ich młodych mężczyzn walcząc na drugim końcu świata.


@masz_fajne_donice: Umierają, ale nie dlatego by umrzeć za ojczyznę, tylko by ubić wroga. Umieranie wcale nie jest ich celem. Ten durny pomysł wybił im Patton. W Polsce on nadal pokutuje.
  • Odpowiedz
@void1984: Nie zgodzę się. Ludzie w tej ankiecie rozumieją pytanie jako czy warto w ogóle walczyć za ojczyznę i ryzykować życiem.
O bohaterskiej ale bezsensownej śmierci za ojczyznę chyba nikt już dawno nie myśli jako wartej.
Nawet powstańców Warszawskich już się krytykuje powszechnie jako głupich bo przez nich zniszczono Warszawę i setki tysięcy Polaków co mogli żyć i odbudować Polskę.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: Inaczej rozumiesz proste pytanie. Dla mnie śmierć za ojczyznę nie powinna być celem.
Nie kojarzę krytyki powstańców, a krytykę dowództwa, z którą się zgadzam. Trzeba się było szykować na sowiecką okupację, a nie wykrwawiać w powstaniu.
  • Odpowiedz
Inaczej rozumiesz proste pytanie. Dla mnie śmierć za ojczyznę nie powinna być celem.


@void1984: Twierdzę że większość inaczej rozumie to proste pytanie.
Bo ten co poszedł na wojnę nie chce umierać. A umarł. Może nawet udało się jego oddziałom obronić kraj. Czy umarł za ojczyznę? Tak.
I teraz pytanie, czy zrobiłbyś tak jak on odnosząc sukces na wojnie? Czy wolałbyś uciec z kraju i zostawić na pastwę wrogiej armii.
To
  • Odpowiedz
@void1984: I co że się śpiewa? Ja słucham heavy metalu gdzie też chwali się jak piękna jest śmierć na wojnie.

W ogóle wiele osób lubi grać w gry o strzelaniu czyta książki o wojnie i śpiewa o niej - myślisz że by chcieli iść na wojnę?

Śpiewa się to co budzi emocje i wpada w ucho a nie to w co się wierzy.
Zresztą tak można się(przynajmniej kiedyś) zagrzewać do
maszfajnedonice - @void1984: I co że się śpiewa? Ja słucham heavy metalu gdzie też ch...
  • Odpowiedz
I co że się śpiewa


@masz_fajne_donice: Jest bardzo popularna, nauczana w szkole i skupia się właśnie na umieraniu za ojczyznę.

Śpiewa się to co budzi emocje i wpada w ucho a nie to w co się wierzy.

Dobór piosenek i materiał w szkole reprezentuje tradycje i wartości które szkołą chce przekazać.
  • Odpowiedz