Wpis z mikrobloga

To tak... zacząłem grać w SMAC. (Dodam, że nigdy nie miałem styczności z żadną grą z serii Cywilizacja). No trudny jest ten szajs, ale bawię się zajebiście ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Mam tylko takie pytanie, bo czegoś nie kumam, choć zrobiłem sobie tour w trakcie gry i starałem się nie przeklikiwać żadnej ze wskazówek - co znaczą takie przerywane linie na mapie (nie na tej dużej z HUDa, ale tej, na której przesuwamy jednostki itp.) i dlaczego one się przesuwają w trakcie gry (nie toczę wojny z żadną frakcją (chyba ( ͡° ͜ʖ ͡°))? Terraformowałem kilka kwadracików w kopalnie, pola uprawne i panele słoneczne, a po kilku turach zauważyłem, że jeden z nich znalazł się po drugiej stronie tej przerywanej linii.

#staregry #alphacentauri #civilization
N.....r - To tak... zacząłem grać w SMAC. (Dodam, że nigdy nie miałem styczności z ża...

źródło: comment_1595071078PCYZ7RL3Ayh3TK1D0HOJdP.jpg

Pobierz
  • 2
@NiemieckiArbiter: Z tego co pamiętam to właśnie w SMAC pierwszy raz wprowadzono granice. To są granice które poszerzają się wraz ze wzrostem jakiegoś parametru ( w zwykłych Civilizacjach jest to kultura) . Granice mają znaczenie gdy zaczynasz mieć sąsiadów. Poza tym w granicach chyba też jednostki szybciej się regenerują.