Wpis z mikrobloga

Pewnie wielu z was lub kazdy kojarzy taką bułkę zapiekanką z żółtym serem
Wcześniej jej cena wahała się pomiędzy 0.80 gr a 0.90 gr biorę tutaj pod uwagę lokalne piekarnie pod różnymi szyldami + biedronkę wszędzie pewnie podobnie (2014 do około 2016 r połowy cena się w miarę utrzymywała)
Dzisiaj zapłaciłem za nią 1.49 zł to jest jakieś #!$%@? nieporozumienie żeby był aż tak ogromny skok i to ZA TAKĄ RZECZ brawo #!$%@? dalej głosujecie na komuchów
To jest skok ~50% co wy ludzie #!$%@? przy tych urnach wyborczych
Za chleb płaciłem 1.80 dzisiaj 2.90

#bekazpisu
  • 13
@pw1: kupuje głównie w lokalnych piekarniach i te same produkty naprawdę dobrej jakości ceny coraz bardziej #!$%@? w kosmos, to już w Niemczech czasem mniej płaciłem, no to jest jakaś kpina
@Serylek: @Profil_Internetowy: niestety. małe piekarnie/cukiernie są za małe żeby mieć jakieś linie do ciasta więc wszystko jest robione ręcznie i przechodzi przez kilka par rąk. Wszyscy wiemy jak koszty pracy wzrosły. Dodajmy do tego prąd i jest to co jest. W perspektywie paru lat mnóstwo małych piekarni/cukierni właśnie przez presję cenową nie przetrwa..
Będziemy kupować chleb z marketu, którego produkcja polega na wciśnięciu jednego przycisku i dopiero potem na podgrzaniu
@pw1 nie zrozumieliśmy się, napisałeś że będziemy w końcu kupować chleb z marketu. A mnie chodziło, że choćby i był po 15 zł to kupię w tej małej lokalnej piekarni, bo wiem że jego cena nie wynika z pazerności właściciela, ale z jego coraz większych kosztów utrzymania biznesu. No i ze chleb z marketu to kupa no i mi nie smakuje.
@Profil_Internetowy: ano OK.
O takie zdroworozsądkowe podejście niestety trudno. Niesamowite ale i tu wchodzi polityka. ludzie (szczególnie starsi) mają tak zryte berety przez propagandę sukcesu, że w podwyżkach cen widzą pazernośc właściciela bo przecież prąd i gaz tanieją!!!