Wpis z mikrobloga

W ciągu ostatnich kilku tygodni dostałam niesamowicie wiele próśb i zapytań o nagrywanie #asmr (,) Póki co nagrywam filmiki telefonem i ogólnie dźwięk jest w miarę okej, ale gdyby tak mieć do tego chociaż trochę bardziej profesjonalny sprzęt. Nastawiać się na bardzo duże koszta czy można znaleźć jakiś w miarę tani i satysfakcjonujący mikrofon? Zależy mi na tym, aby dalej nagrywać film telefonem. Nie mam pojęcia jak później wygląda etap połączenia filmu z dźwiękiem, więc jak ktoś się zna to prosze o sugestie ʕʔ #pytanie #elektronika zdj dla uwagi xd
Pobierz
źródło: comment_1594901673fGh2GQAjNp4uix4GE0DcIO.jpg
  • 88
Nie xDDD lizanie mikrofonu lub robienie innych rzeczy, które wyglądają dwuznacznie jest absolutely disgusting


@cytmirka: chcesz byc bogata czy nie?
wchodzisz tu i się ucz od najlepszych. portal dla 'graczy' więc i napaleńców dużo, zagraniczny więc i kasy więcej mają i dużo donejtują. Ty masz dodatkowe atuty boś z Polski a to egzotyczny kraj tam jak z dżungli i każdy chce zobaczyć.
https://www.twitch.tv/directory/game/ASMR

pa jakie dotacje xd
Pobierz
źródło: comment_1594903884uhGHO2YzTA2GhMrHlBuCbK.jpg
@Dolan: Bo nagrałam parę filmików z robienia rękodzieła i nie dodałam żadnego dźwięku w tle i w sumie wyszło asmr i dużo osób mi pisało żebym założyła konto na yt, kupiła sobie mikrofon i tak dalej.
@cytmirka: jednym z najpopularniejszych mikrofonów do ASMR jest Blue Yeti, ale to już spory koszt - nawet używki potrafią kosztować ponad 400zł, a nówki od 700zł w górę, więc raczej odpada - ogólnie ceny tego mikrofonu rosną, a nie maleją - niestety. Świetny jest też Rode NT1, ale to już w ogóle cena z kosmosu. Patrząc na EQ najbardziej popularnych twórców ASMR to często używany jest też Tascam DR-05, ale tutaj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cytmirka: najprostszy w obsłudze mikrofon gdzie nie trzeba będzie żadnych dodatkowych wzmacniaczy to chyba Blue Yeti na USB. Taki stereo. Asmr w mono trochę mało profesjonalne. Może są jakieś tańsze mikrofony stereo, nie wiem. Ten blue yeti często widzę w asmerach

Edit O ktoś mnie ubiegł z tym yeti xd
@cytmirka: swoją drogą jak się nie wstydzisz i będziesz chciała się pochwalić swoim ASMR to podeślij coś na priv. Sam sporo słucham, bo mnie mega odpręża, więc chętnie coś nowego wrzucę, a może i coś podpowiem i ocenię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Koosalagoopagoop: Widzę że Blue Yeti często się przewija w odpowiedziach na pytania o mikrofony (niekoniecznie moich xD) więc bardzo dziękuję :3
@frikuu: Na razie nie nagrałam niczego co by mnie w pełni usatysfakcjonowało. Mogę Ci podesłać jeden filmik, który wygląda w miarę ok :D
@cytmirka: Jak masz możliwość, to najlepiej byłoby pożyczyć taki mikrofon bardziej pro, albo przejść się do jakiegoś studia, gdzie można skorzystać z takiego przed kupnem. Dlaczego? Bo bywa tak, że chociaż mikrofon jest lepszy i można sądzić, że same filmy na tym zyskają, to filmy przestają być dźwiękowo lo-fi, co powoduje trochę inny target. Zasadnicze pytanie - czy przy poprawie jakości i celowaniu w odbiorców szukających profesjonalnego asmr jesteś w stanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@121243: @cytmirka: o też racja, bardzo dobrze napisane. Chociaż nie powiedziałbym że ten Blue Yeti to taki znowu sprzęt hi-fi. On jest po prostu drogi na nasze polskie warunki. Niektóre osoby dostają asmr od jednego mikrofonu bardziej niż od innego. Ja najbardziej mam od 3dio i im podobnych, ale to już poważny sprzęt.
W sumie to chyba każdy mikrofon pojemnościowy będzie lepszy niż taki z telefonu. Nie musi być koniecznie