Wpis z mikrobloga

@matra: powiedz mi teraz czy weterynarz, z ktorym rozmawialem to dupa wolowa. Moja psina w Polsce miala pazury jak u Opki, chvialem jej przyciac bo juz ranila przy skakaniu itd.
Weterynarz: to nie ma sensu, musi sama sobie zpilowac bo psy tak maja jak kopia doly itd.
@BillyGugu: powiem Ci coś, o czym wielu ludzi nie ma pojęcia - weterynarze to często debile.
Dziękuję za uwagę.

A tak na poważnie - niemała część psów jednak nie ściera sobie pazurów. Moja poprzednia suka całe swoje życie spacerowała w głównej mierze po betonie i pazury miała wiecznie za długie, obecny gamoń chodzi wszędzie, bo wychodzimy sporo w tereny zielone i pazurki ma jak na zdjęciu - właściwie tyle co nic.
@matra: sluchaj, dla mnie od razu wydalo sie podejrzane to co mowi. Helena to pies, ktory calymi dniami na przemian z bieganiem przewala najwieksze glazy na podworku drapiac pazurami. I dalej dlugie- to jak kopaniem miala by to zrobic...
Fajnie, ze mozna "specjaliste" po krotkim pytaniu wyczuć
@cytmirka to też trochę zależy jak głęboko ukrwione pazury ma ten pies. Niektóre mają tak, że przytniesz o 10% i zaczynają krwawić. Nie mówię, że tym kierowała się ta osoba, ale warto wziąć pod uwagę.
@BillyGugu: niestety, ja mam tylko jedną wetkę, od której czerpię wiedzę, taką prawdziwą, dla mnie dziewczyna jest numer jeden, cała reszta to jest jedno wielkie studium niekompetencji - lekarz, który nie umie odczytać pęknięcia kości ze zdjęcia, bo zrobił je pod złym kątem i tylko w jednej projekcji, ten sam, który daje narkozę na pałę i potem rzuca tekstem, że hehe wątroba słaba, skoro pieseczek się nie wybudza (wątroba perfekt), ktoś
@matra: wciskanie karmy przez weterynarzy to juz standard xD zawsze twn sam tekst o karmie od znajomego, producenta, sprawdzona przez jego psy, po testach, cud miod i malina xD

Jak mozesz to daj namiary na twoja pania weterynarz albo choviaz napisz z jakiego miasta
@BillyGugu: Żory, jak Cię to sytuuje, to podeślę namiar ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Ja mam święty spokój odkąd przestałam zadawać pytania. Teraz leczę psa od strony ortopedycznej, to tutaj się nie burzę, choć już widzę niefajne podejście lekarzy (a bo to pierwszy raz), ale jeśli chodzi o choroby wewnętrzne, albo takie normalne zdrowe prowadzenie psa, to szukam informacji na własną rękę, zwłaszcza że większość problemów jest dietozależna,
@qdt2k: Remedium na Bukowskiego, doktor Maciek (ten młody). Robi normalne badania, nie leczy na ślepo, a jak nie jest pewien, to daje namiar na konkretnego specjalistę, a nie próbuje własnymi siłami coś wymyślić. Dla mnie super sprawa, bo tłumaczy co i jak, nie naciąga na jakieś leki z kosmosu i ogólnie sympatyczny koleś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r__k: dzięki. Wro bywam częściej jak w Żorach. Do swojej wet nic nie mam, bo sama przyznaje, że czegoś nie umie wytłumaczyć i nie rusza tylko objawów. No ale to mi zostawia przyczynę na mojej głowie.
@qdt2k: on z reguły ma kilka przyczyn (u nas głównie problemy dermatologiczne rozwiązuje), proponuje konkretne rozwiązania lub diagnostykę, ewentualnie mówi "ortopedą nie jestem, proszę jechać do doktora x na przyrodniczy, on zrobi badanie xyz i będzie 100% pewności"