Wpis z mikrobloga

Cześć!
Dzisiaj mam dla Was recenzję bardzo ciekawej lampy sufitowej Yeelight YLXD42YL 480mm.
Zacznijmy od zawartości opakowania, otrzymujemy:
Lampę wraz z elementem montażowym do sufitu, który daje spore możliwości ukrycia kabla czy też istniejących otworów.
Zestaw kołków i wkrętów
Pilota do zdalnego sterowania (wymaga sparowania, działa przez BT, działa z innymi lampami Xiaomi/Yeelight z takim systemem)
Instrukcję obrazkową montażu

Parametry techniczne lampy:
Moc 32W (72*1W/LED) (z tego co rozumiem jest 32W na LED ciepłe i 32W na zimne)
Temp barw 2700K-6500K
Łączność WiFi 2.4Ghz b/g/n, 4.2 BLE
Moc w trybie czuwania 0.9W
Pilot BLE umożliwiający zmianę jasności, temperatury oraz trybu światła.
Szczelna obudowa - bardzo istotne w tego typu lampie, nie będą się zbierać muchy czy też inne zanieczyszczenia od wewnętrznej strony klosza

Montaż lampy jest wyjątkowo prosty, wystarczy odczepić uchwyt od lampy (odsuwamy 2 czerwone zatrzaski) i przymocować do sufitu. Następnie przewody zasilające wpinamy w moduł z szybkozłączkami, będący elementem uchwytu. Do przymocowanej podstawy wystarczy wcisnąć lampę - po usłyszeniu charakterystycznego kliknięcia lampa trzyma się solidnie na suficie. Następnie włączamy lampę i parujemy ją z pilotem oraz Wi-Fi jeśli mamy taką potrzebę. poradnik parowania

Lampa występuje w 2 wersjach, z gwiazdkami na kloszu (taką mam ja) i bez nich. Producent deklaruje odpowiednią jasność do pomieszczeń do 25m2, w mojej opinii optymalnie jest do 20m2. Zakup uważam za udany, spełnia w pełni swoje zadanie, a jakość wykonania oceniam na bardzo dobrą.

W Mi Home mamy całkiem szerokie możliwości automatyzacji pracy lampy: screen
Dodatkowo można sparować lampę z MiBandem aby automatycznie została zgaszona (w trybie nocnym) gdy zaśniemy.

ZDJĘCIA
Lampa w obydwu wersjach kosztuje aktualnie około $110 z wysyłką LINK
#gearbest #xiaomi #yeelight #alipaczkapoleca #alipaczkatestuje bez refa
Pobierz AliPaczka - Cześć!
Dzisiaj mam dla Was recenzję bardzo ciekawej lampy sufitowej Yeel...
źródło: comment_1594846337KxXNkw22u0rRfPw8Rvi6Pp.jpg
  • 10
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AliPaczka: @Adasi: @schreder:
Zastanawiam się nad zakupem, ale może rozwiejecie moje wątpliwości:
1. Te gwiazdki są zawsze widoczne czy to opcja do włączenia?
2. To przychodzi w komplecie z pilotem, czy da się świecić światło zwykłym przyciskiem a pilota używać tylko do zmian, np intensywności?
3. Czy pilota nie da się zastąpić jakimś pokrętłem na ścianie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@barwus: są widoczne trochę a nie da się wyłączyć bo to nadruk . Na nocnym je dość mocno widać ale na normalnych minimalnie. Pilot przychodzi i można tak robić jak chcesz. Jest zwykły włącznik na wifi do tego ale pewnie i z pokrętłem jest, poszukaj
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@schreder: ok, właśnie po napisaniu komentarza zobaczyłem hasło flex i widzę że się da :) A jeszcze jedno, lampa jako całość jest "jednorazowa"? Jak LEDy się wypalą to trzeba nową lampę?
@barwus:
1) U mnie to praktycznie ich nie ma, niby są ale np teraz ich kompletnie nie widzę
2) Zależy który model, ogólnie apka jest wygodniejsza od pilota, dziala bardzo dobrze. Włącznika tego naściennego lepiej nie używać.
3) Może i się da, ale w takim razie po cholere Ci takie światło? Ja w sumie żałuje że nie zlikwidowałem całkiem włącznika w salonie ;]
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@barwus: nie wiem bo to ojciec montował ja nie widziałem jak to wygląda w środku ale obstawiam że może nie być to łatwe. Popatrz na montaże na YouTube może coś będzie widać.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adasi:
Ogólnie chodzi o to aby używać jak normalne światło, czyli nie szukac pilota za każdym razem i żyć nie mając smartfona przyklejonego do ręki ;)

Ale chcę mieć opcję sciemniania bo czasem się przyda
@barwus: ja wole siedziec na kanpie niz latac do wlacznika, no jak tam sobie wolisz. Mi jedno z tych swiatel dziwnie sie zachowuje jak jest raz wlaczone raz nie. Wywala mu ustawienia itp, zatem sypialnie mam stricte na pilota, ale dla mnie to jak najbardziej ok.
@barwus: możesz wyłączyć również standardowym włącznikiem odcinającym prąd, ale pamiętaj że wtedy nie włączysz z pilota/apki ;) Żywotność ledów jest tak duża że nie będzie to raczej problemów - powinny wytrzymać kilka lat ciągłego świecenia. Ja osobiście mam w puszce od włącznika spięte kable kostką WAGO i na to naklejony bezprzewodowy włącznik xioami/aqara podpięty do bramki. Z tym że jak nie masz innych urządzeń do bramki i samej bramki to raczej