Wpis z mikrobloga

Ten pierwszy dźwięk jest też z kamery, na pewno dobrze wszystko ustawiłeś? Charakterystyka z RODE jest zupełnie inna. Jak daleko byłes od mikrofonu?
  • Odpowiedz
@ngc: @Peterov:
1. mikrofon już był reklamowany i wrócił wymienony na nowy model
2. goście z Rode mi piszą, że wszystko jest w porządku i tak brzmi ten mikrofon
  • Odpowiedz
@Bunch: DSLR pewnie ma kilka mikrofonów i lepiej redukuje szumy dzięki temu. Zrób profil szumów i wyczyść nagranie z Røde i powinno być sporo lepiej. Mało kto nie doczyszcza szumów.
  • Odpowiedz
@Bunch: ja mam podobny mikrofon, innej marki ale jest bardzo podobnie pod względem szumów. Trochę lepiej jest na kamkorderze (mniej szumiące przetworniki), ale na lustrzane bez odszumiania na postprodukcji bym tego nigdzie nie puścił.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Peterov
@piker macie przykłady specjalnie nagrane więc możecie stwierdzić. Mikrofon testowany jest na innej lustrzance więc nie ma potrzeby by sprawdzać gdzie indziej
  • Odpowiedz
@Peterov jak nie, to właśnie napisałeś. Potwierdzasz.


@Bunch: Mikrofony nie szumią. To szum kwantyzacji. Szumienie różnych mikrofonów w różny sposób wynika z innych poziomów sygnału.

Przykład: na moim mikroporcie Sennheiser ME-2 II "szumi" jak diabli ale tylko dlatego, że wymaga wyższego napięcia zasilania i przez to muszę mocno podbić gain.
  • Odpowiedz