Wpis z mikrobloga

Bateria w moim laptopie ma tylko napis "plugged in", przy zmianie przedluzacza do ktorego jest podlaczony i nawet kontaktu nie ma napisu ze sie laduje. Mam laptopa HP i przy skorzystaniu z appki ktora sprawdza AC adapter i baterie obydwa testy wyszly na zielono i ze jest "passed". Dodatkowo gdy pozwolilem baterii opasc bez podlaczenia go to teraz po restarcie i update windowsa 10 bateria nie laduje sie stopniowo tylko podnosi sie o 4-5%. Podejrzewam ze przedluzacze sa do dupy ale w takim razie co z kontaktem? Chce kupic przedluzacz nowy bo te sa leciwe ale i tak jesli to nie pomoze to w takim razie co?
#hardware #laptopy #naprawalaptopow
  • 16
@KierownikW10: ze starymi przedłużaczami jest tak że mogą nie przekazywać 100% prądu zasilaczowi, dlatego chcę go zmienić. Być może także zasilacz jest wadliwy, nie wiem tego. Szukam jakichś rzeczy które mogę sam zrobić, skontaktowałem się z pomocą techniczną HP a nie mam jak pomierzyć czy zasilacz jest wadliwy.
@MD_MDMA: odpal cmd, albo powershella jako admin, wpisz

powercfg /batteryreport /output "C:\battery_report.html"

sprawdz ten raport jeszcze
ta appka, to znaczy HP hardware pc diagnostics?
ewentualnie zainstaluj hp hardware pc diagnostics UEFI link
i zrob kalibracje baterii, jak sie nie myle, to ladujesz do pelna baterie, odlaczasz zasilacz, wylaczasz laptopa trzymajc power 5sec.,wlaczasz go, trzymasz f2, wybierasz tam memory test, bodajze zaawansowany, i powtarzanie do bledu, bedzie chodzil w kolko, az sie
@MD_MDMA: oni tam #!$%@?ą głupoty, nie słuchaj ich. Przedłużacz tutaj nie ma nic raczej do sprawy, a jeżeli już tak podejrzewasz, to po prostu podłącz bez przedłużacza, do innego gniazdka, i sprawdź, czy problem dalej jest XD
miernik taki zwykły za 15-20zł kupisz,
@foullyCE: zasilacz z czarnej listy pewnie, zaraz instalacja sie przepali, blok pójdzie z dymem, a wystarczyło użyć funkcji szukaj, tak ciężko? musiało do tragedii dojść? amatorzy sie pchają do zabawy...

XDDDDDDDDDDDD
elektrode to prosze szanować xddd