Wpis z mikrobloga

Tym, którzy twierdzą, że Duda w nagranej rozmowie z podszywajacymi sie pod goscia z ONZ Rosjanami nie poweidział nic kontrowersyjnego i nie bedzie z tego żadnego skandalu proponuje wyobrazić zobie, że:
- Angela Markel zostaje nagrana gdy mówi, że jest możliwe, że głównym źródłem koronawirusa w Niemczech "mogłaby być Polska" ponieważ w Niemczech przebywa wielu Polaków.
Duda powiedział tak o Ukrainie.

Jak myslciie byłby skandal w prawackich mediach w Polsce czy nie? A w intrenrecie? A na Wykopie? Przecież na bank byłby cały dzień antyniemieckich znalezisk wchodzacych z płomieniem jeden za drugim tak jak bywało w przypadku Izraela.

#neuropa #bekazpisu #4konserwy #polityka
  • 30
  • Odpowiedz
@szurszur: Tu ci muszę przyznać rację, mamy duży problem z kompleksami. Tyle, że w swojej wypowiedzi miałem na myśli przyjmowanie takiej postawy poddańczej przez wielu Ukraińców w nawet takich codziennych sytuacjach. Czego w Polakach nie widzę nawet tych mieszkających na zachodzie, a mam z wieloma z nich kontakt.
  • Odpowiedz
a dlaczego niby to szkaluje ukraińców? przecież tak działa rpzepływ ludzi


@liberte2137: Czyli jakby to samo Merkel powiedziała o Polakach, albo Trump ( ''bo znieslismy im wizy i wiecej ich przylatuje'') to uznałbyś, że ma racje gdy nie potwierdza to żadnym dowodem?
Albo gdyby poznał Twoje dane i napisał , że nie wiem ,ale mozesz być pedofilem bo przecięz często meżczyźni nimi sa. Też byłoby ok?

A po drugie gdyby to
  • Odpowiedz
Nie powołał sie na badania. A z drugiej strony gdyby były to kontrowersją byłoby ukrywanie ich przy jednoczesnym obniżaniu wymogów przy sprowadzaniu pracowników.


@szurszur: ale to rozmowa telefoniczna, więc jak miał powoływać się na badania. Na dodatek sam szef msz Ukrainy mówi, że z powodu koronawirusa Ukraińcy nie będą mieli swobodnego wjazdu do Schengen i mają wyższy wskaźnik zakażeń niż Europa.
  • Odpowiedz
@Maneharno: Gdyby miał dane to mówiłby bez dodawnia ''moze być''.
A jezeli to prawda to można grliowac rząd, ze to ukrywa i znosi obostrzenia a kwarantanna dla Ukrianców wynosi kilka dni wbrew zaleceniom specjalistów. SKoro to jest źródło zachorowań to włądza powinna je maksymalnie tamowac.
Dla mnie w obydwu wariantach Duda wtopił. Nie jest tu ważne czy powiedizął prawde czy nie. Uważam, że nie, ale jeżeli tak to i tak wpadka.
  • Odpowiedz
@szurszur: nie wiem Ukraina ma chyba najwyższy wskaźnik zarażonych chyba 63 osoby na 100tys. Więc mówienie, że to może być obecnie największe źródło zakażeń nie jest imo kontrowersyjne Szczególnie jeśli nawet msz Ukrainy mówi, że koronawirus w ich kraju jest problemem. Nie wiem jak wygląda sprawa kwarantanny, ale on wcześniej mówił, że jako tako sytuacja jest opanowana.
  • Odpowiedz
@Maneharno: Najwyższy wśród...?
Przecięz my mamy zachorowania od miesiecy. Nie udało sie ich stłamsić. Nawet jak byłą granica z Ukriana zamknieta to tych zachorowań było nawet wiecej. To wtedy jaka byłą tego przyczyna?
Więc tłumaczenie ,ze teraz to przez Ukriane chyba nie bardzo zwłąszcza, że znoszone sa obostrzenia dla ludzi z tego kraju.
Jak nie jest kontrowersyjne? Mówienie tego gosciom którzy wrzucaja to w swiat gdy sie to ukrywa przez Polakami
  • Odpowiedz