Wpis z mikrobloga

@kubeczek140: Czyli dobrze rozumiem? Gdy wybierzesz bootowanie z dysku z Windowsem pojawia Ci się GRUB z opcją do wyboru systemu?

Podejrzewam, że po prostu zainstalowałeś Linuxa na drugim dysku, ale wpis o Grubie zrobiłeś na Windowsowym dysku (podczas instalacji pyta i musiałeś źle ustawić).
@balrog84 wybierałam wszystko recznie dodam że na dysku na którym obecnie jest win był kiedyś linux ale usuwalem na nim wszystkie partycje i tworzylem na nowo dlatego już zbaranialem. Da się teraz utworzyć jakiś plik przez terminal dzięki któremu manjaro będzie wstawal niezależnie od dysku z Windowsem??
@kubeczek140: Poradnik jest tutaj:
https://wiki.manjaro.org/index.php/Restore_the_GRUB_Bootloader

Ale nie dam Ci magicznej komendy, która załatwi sprawę, bo nawet sam nie wiem jak to dokładnie działa. Jest więcej zmiennych, jakie dokładnie masz partycje (czy na obu dyskach jest EFI), jak ten GRUB jest zainstalowany itd... Skoro W10 , to musisz czytać tam dla UEFI Systems. Ogólnie jeśli Ci to jest potrzebne tylko dla porządku, to ja bym to olał do kolejnej instalacji.
@kubeczek140: a może poprzedni instalator linuxa zainstalował gruba na dysku z windowsem, a instalator manjaro go po prostu wykrył i zaktualizował. No przyznam, że niestety, ale to gdzie i jak program rozruchowy będzie zainstalowany w instalatorze graficznym jest rozmyte jak ostry cień mgły.
@marcinadd przed chwilą właśnie pomyslalem żeby odpiąć dysk z Windowsem ale zamiast repair postawić go na nowo z nowym GRUB ale dziękuję że się glowisz i chcesz pomóc dzisiaj już późno może jutro spróbuje to zrobić jak się uda napisze tu on wyniku