Wpis z mikrobloga

#komputery #monitory #pcmasterrace
Mam podłączone do komputera 2 monitory - jeden po DP, drugi po HDMI.
Grafika: RTX 2060 (3xDP, 1xHDMI)
Sygnał na DP idzie do momentu gdy mam logo windowsa, na HDMI nic nie ma, dopiero jak mam ekran logowania to na DP nie ma sygnału, ale na HDMI już jest....
Co muszę zrobić żeby działały mi oba monitorki? ()
  • 23
@xmak: co prawda nie spotkałem się z czymś takim w kartach graficznych, ale... użyj innego gniazda DP. Może HDMI używa tej samej linii co DP i dzieją się takie kwiatki. Taki myk jest w stacjach dokujących - czasem masz np. albo VGA, albo DVI, może tu jest ten sam problem.
@xmak: a ten monitor po DP jaka rozdzielczość i refresh rate? Bo brzmi dziwnie znajomo - miałem takie coś jak miałem za tani kabel DP i windows próbował robić 2k 144fps. Pomogło kupienie markowego kabla DP1.4a. Doraźnie pomagało wymuszenie 720p i 30 fps.
@xmak: a masz coś takiego jak nvidia surround do sterowników nvidii ? to niby odpowiada za wiele monitorów i jak mam coś takiego zainstalowane, ew kable może coś nie działają albo porty w karcie
@jakis_login jak mam sam DP to traci sygnał po "logo windowsa" podczas uruchamiania
@keton22: 144HZ FullHD, kabel wziąłem taki: Kabelek. Jak mogę wymusić mniej Hz i rozdzielczość?
@Kaiborr: jeżeli nie zaintalowało mi się automatycznie to pewnie nie mam, w starcie mi nie wyszukuje :(
@xmak: to jasne musisz poszukać 1.4a z certyfikatem. Ten jest pewnie 1.2. Ja mam coś takiego.

Co do wymuszenia u mnie ekran migał więc się go dało przestawić. Spróbuj wejśc w tryb awaryjny gdzie Windows nie będzie chciał ustawiać wysokiej rozdzielczości i tam ręcznie zmienić.