Wpis z mikrobloga

Nie dziwię sie, że Trzaskowski nie wygrał. Gdybym był emerytem, kasjerką z Polski B, robolem z miasteczka 20k albo małym rolnikiem, to nawet bym się nie zastanawiał na kogo oddać głos.

Czy opozycja mówiła o wyrównywaniu różnic, budowaniu innowacyjności i konkurencyjności w zabitych dechami miasteczkach, gdzie jest jedna fabryka smrodu, która płaci minimalna i 300 premii pod stołem? Co takiego pracownika obchodzi rozwój gospodarki kraju i wzrost średniej, jak on całe życie na minimalnej.

PO niestety dostało to na co ciężko zapracowali, a teraz czeka nas kolejne kilka lat gwałcenia kraju przez karakana.

#polska
#neuropa
#wybory
#4konserwy
  • 14
Gdybym był emerytem, kasjerką z Polski B, robolem z miasteczka 20k albo małym rolnikiem, to nawet bym się nie zastanawiał na kogo oddać głos.


@Stolbilardowy: super że byś miał w dupie możliwe konsekwencje gospodarcze w najlbliższych 5-7 latach. #!$%@?, ze za ten czas cie dojadą, może #!$%@? się Grecja, byś zagłosował na pisowców.

Racjonalność z koziej dupy xD
@iAmTS: zakładam, że spora część z tych ludzi zwyczajnie tego nie rozumie, a część ma to w dupie.

Oszczędności nie ma, majątku nie ma, inflacja go gówno obchodzi, a kasa na konto zawsze wpływa. Nie sądzę, żeby rozpaczał z powodu klasy średniej, która traci oszczędności swojego życia. To go nie dotyczy i bardzo mało obchodzi.

Duże miasta i względnie zamożni ludzie mają zupełnie inne problemy niż biedna część społeczeństwa. PO to
@Stolbilardowy: ok, ale wszystko sprowadza się do tego jak bardzo głupi będzie pis przez najbliższe 3 lata. Nie wiemy tego, a jak dobrze uderzy recesja to i ci ludzie odczują to bardzo. Jasne, ze najpierw odczują może inni, ale w przypadku obecnej sytuacji to nadal utrzymuję, ze to nie jest do końca racjonalne iść full retard z tym poparciem.

Wiadomo, ze dla nich atrakcyjni są socjaliści bo jak ktoś pracuje w
@iAmTS: ja się z Tobą zgadzam jak najbardziej. PiS nie powinien nawet kurnikiem zarządzać, nie mówiąc o całym kraju. Chodzi mi tylko o to, że opozycja jest nieudolna i zwyczajnie oderwana od rzeczywistości.

Zastanawiam się jak to jest, że w wielkiej partii politycznej, która ma doświadczenie w wygrywaniu i przegrywaniu różnych wyborów, nikt nie powiedział: "ej ale nie mamy nic dla Polski B, a to oni decydowali o wyniku 4 czy
@Stolbilardowy: a nie wydaje ci się, ze ODPOWIEDZIALNY polityk nie ma dzisiaj NIC do zaoferowania tej grupie? Nie da się dać więcej z tego budżetu, nie da się dać więcej nie narażając na bardzo poważne problemy za te 3-4 lata.

To jak masz cokolwiek odpowiedzialnie obiecać? Jak możesz wygrać obyczajowo jak ludzie stamtąd są BARDZO tradycyjni i kościelni? Ile można zrzucić na garb opozycji pod względem gospodarczym? Chyba nic. Jedyne co
@iAmTS: oczywiście, że jest co oferować. Rozwój oświaty, wspieranie młodzieży z rejonów wiejskich, zajęcia pozalekcyjne. Dotacje na badania i innowacje w rejonach zagrożonych ubóstwem. Specjalne strefy ekonomiczne lokowane na #!$%@? a nie w rozbuchanych centrach przemysłowych. Budowa infrastruktury, decentralizacja na poziomie województwa.

Tam nie mają kół zainteresowań, teatrów i kawiarni. Ci ludzie są skreśleni na starcie i potrzebują wędki. W #!$%@? dużo wędek, jakbyś pojechał do prawdziwej polski B to byś
@Stolbilardowy: pochodzę z najbiedniejszej częsci polski A (kuj-pom), to prawie polska B, wiem jak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To co tu napisaleś jest trochę w programach opozycyjnych i przypomina to co realizowano z pomocą unii odkąd do niej weszliśmy. Sugerujesz, ze to ma jakiekolwiek szanse z ofertą promocyjną pisu? Piszesz mi to co w idealnym świecie trzeba zrobić, zeby tych ludzi wyciągnąć a nie to co
@iAmTS: jestem rozczarowany i rozgoryczony, opozycja przez swoją nieudolność przyłożyła rękę do rozkładu tego kraju. Jeżeli mieli program dla Polski B to bardzo kiepsko go prezentowali, bo ja o tym nie słyszałem.

Ludzie z natury nie chcą dostawać jałmużny. Jak da się im możliwości i nadzieję to pracują nad poprawą
swojego losu. Problem się zaczyna jak wyrasta pokolenie dej, oni już nie chcą pracować, im się należy.

A dej się kończy
@Stolbilardowy Dzięki PiSowi ta fabryka spieprzy za granicę gdzie prawo nie zmienia się w ciągu nocy i US nie ściga cię za kij wie co przez 25 lat. Nie można znaleźć pracownika bo wiecie płaci socjal a w sumie można płacić godne pieniądze ale opodatkowanie pracy w tym chlewie jest na poziomie 65 procent
@Stolbilardowy Januszeksy będą dalej płacić gunwo bo brak konkurencji. Prawdziwa rewolucja są inwestycje zagraniczne. Wtedy dopiero jak januszom zabraknie pracowników to zaczną płacić normalnie. Firma zagraniczna dwa razy się zastanowić czy postawić u nas fabrykę bądź centrum dystrybucji skoro mamy takie rządy. Już 5 wielkich Inwestycji IT amerykańskich zrezygnowało z Polski przez grzebanie w likwidacji limitu 30 krotności składek na ZUS