Wpis z mikrobloga

A może starsi wyborcy mają dość rozdawnictwa w postaci: darmowych studiów na gównokierunkach, półdarmowych biletów na zbiorkom, PKP, teatry, muzea. Może wk**wia ich, że studenci nie płacą podatku dochodowego, nie płacą na NFZ i korzystają ze służby zdrowia na krzywy ryj? Bo mnie jako 34-latka strasznie drażnią takie dorosłe pasożyty, które zaraz po darmowych studiach będą jęczeć o dopłaty do wkładu na kredyt hipoteczny w ramach Rodziny na swoim czy innego programu socjalno-mieszkaniowego
#wybory #bekazpisu #konfederacja #bekazlewactwa #4konserwy #neuropa
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MartinoBlankuleto: dochodowy każdy powinien płacić, tylko kwota wolna powinna wynosić z 20 tysięcy. Można to wprowadzič kosztem 500+, zyskują wszyscy, a najwięcej - biedni.
I tak samo jestem przeciw wszelkim dopłatom do mieszkań itd.
Zniżki na komunikację przeżyję, ale same studia powinny zobowiązywać do:
- płacenia w Polsce określony czas podatków w ciągu 10 lat po studiach (np. minimum 4 lata płacenia podatków w trakcie tej dekady),
- opłacenia, przynajmniej częściowo,
@MartinoBlankuleto: os studentów to ty sie odpie***l, bo nie dośc że człowiek na studiach zapieprzał za psie pieniądze żeby mieć co do garnka włożyć to i tak jeszcze utrzymywał z tego całą patologię i nierobów/ NFZ? smiech na sali jak przyjdzie co do czego jak nie posmarujesz kilka stów to dwa lata czekania na cokolwiek wiec temat przemilczę. Ale spoko, student ma taniej? widze juz jakim człowiekiem jesteś. Sąsiad złodziej kupił
@gattan: Mirku sąsiad kupuje passata za swoje, a student politologii kosztuje budżet państwa więcej niż bombelek 500+. Bombelki są śliczne i kochane, a studenci nie. A z tym czekaniem na NFZ to oczywiście powtarzasz #!$%@?. Tymczasem zapewne urodziłeś się w państwowym szpitalu. W prywatnym cesarka kosztuje 15k plus 3 dni pobytu x 500 zł, przypomnę, że przedsiębiorca płaci 270 zł składki na NFZ, która w całości odejmuje się od podatku
@MartinoBlankuleto: widzę już żeś pan troll. Bombelki kochane, tak szczególnie jak matka patus.
otóż nie. miałem w maju wypadek i potrzebowalem szybkiej artroskopii kolana. obdzwonilem X szpitali, najwczesniej dostałem termin na wrzesien przy czym ortopedzi powiedzieli że do tego czasu to juz nie będzie co zbierać. Trzeba bylo wyłozyć prywatnie kasę i dało sie za tydzien pójść pod nóż. Tak jak mam historię z kontuzją barku gdzie NFZ czekaniem narobił mi
@gattan: Ej a czemu nie kupiłeś sobie LuxMedu za 200 zł, który obejmuje artroskopii kolana? Może dlatego, że taki pakiet nie istnieje? Ja z kolei mam córkę z dysplazją (wada bioder), na szczeście już prawie wyleczoną. Od 2 stycznia 8 wizyt u ortopedy każde z badaniem USG, do tego darmowe szczepienia i wizyty u pediatry. Mam też pakiet medyczny za 330 zł, ale jakoś nie obejmuje nic poza "konsultacją u ortopedy"