Wpis z mikrobloga

@graf_zero: myślę że wielu ludzi w ogóle nie ogarniało kim są narodowcy i że jest jakaś różnica w ich poglądach w porównaniu do poglądów JKM itp ( ͡° ͜ʖ ͡°) ileż to razy widziałem na FB wypowiedzi znajomych korwinowców w stylu "nie ma szans żeby wyborca Konfederacji zagłosował na Dudę" - srogo wtedy kisnąłem

Myślę, że teraz się nad tym zastanowią, a odpowiadajac na twoje pytanie
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Oczywiście to moze być moje wrażenia, ale wydaje mi się ze TVN (czy ogólnie nie-pis) przed drugą turą dał kilka szans konfederatom aby się wypowiadali (w tym Bosakowi). I ci wypowiadali się z rozsądkiem i dość powściągliwie.

Ja wiem że to był wybieg "lewicy" aby konfederatów na stronę Trzaskowskiego przeciągnąć. Ale zastanawiam się czy nie zadziała głębiej.

Bo nagle okazało się że korwinowcy to mają z PO więcej wspólnego
  • Odpowiedz
@graf_zero: może być tak jak galicjan pisał, narodowcy do pisu, a korwiniści zostaną i nie wejdą nawet do sejmu. Ciekawe co sie stanie z ordo juris w takim przypadku ( ͡º ͜ʖ͡º) Natknąłem się na jakieś znalezisko sprzed 10 miesięcy o różnicach miedzy lewicowymi młodymi kobietami a prawicowymi facetami i musze sie zgodzić z tym co pisałeś, że z frustracji faceci będą coraz bardziej prawicowi.
  • Odpowiedz
@Lucider5: ordo ma doskonałe wtyki u Ziobry, nie interesuje ich konfederacja.

A moim zdaniem glowna słabością korwinistow jest ograniczanie pojęcia wolności do "brak pit, dobrowolny ZUS". No też mi wolność!

Zresztą te hasła konserwatywni narodowcy mogą przejać BEZ SZKODY w swoim naturalnym elektoracie i skanibalizowac wszystkich wyborców konfy twierdząc że oni reprezentują calosc.

Ale cóż, jak wcześniej gdzieś wspominałem. Narodowcy są pchani do przodu swoją chorą motywacja... A korwinowcy -
  • Odpowiedz