Wpis z mikrobloga

@Szewczugiela: co tu dużo mówić-w TO powstaje państwo które nazywa się "Danzig" i zajmuje Gdańsk+jakieś inne prowincje. Grając Polską dostajesz event na zawiazanie z nimi sojuszu. Jeżeli weźmiesz to po chwili masz wojnę z TO, LO(jeżeli nie atakuje ich akurat Dania) i jakimś państwem z hre w stylu Wolgast. Jak masz pecha to mogą być Węgry albo Bohemia, jeżeli nie masz z nimi PU. Wojna jest prościutka, najlepiej po zajęciu wielu
@Jell-o: masz jakiś "specjalny" sposób na wczesne PU z Bohemią/Węgrami? wiele razy grałem i nigdy nie udało mi się ich złapać na początku gry, a często ludzie piszą jakby to było tak samo naturalne jak unia z Litwą..
@goraceparofki: Węgry chyba zawsze są na rywalu, nie wiem czy da się złapać pu z nimi na samym początku, natomiast z Bohemią nie jest to trudne, ale wymaga resetowania. Nie mogą mieć ciebie na rywalu, muszą za to mieć Austrię. Jagiellon->RM z Czechami->Claim throne-> Wojna o unie. Z PU nad Litwą , Mazovią i Mołdawią na wasalu(ew. marchii) zrobisz to dosyć łatwo. Jak uda ci się, to od razu poprawiaj relacje,
@goraceparofki: aha, a jeśli chodzi o Węgry, to nie klikaj misji o sformowanie RONu od razu, tylko czekaj aż Węgry nie będą mogły dostać pomocy od sojuszników i dopiero wtedy, bo dostajesz casus belli na zrobienie unii z nimi. Najgorszy scenariusz to inheritate Węgier przez Austrię.Tutaj natomiast liberty desire będzie dużo mniejsze niż przy Bohemii. Z wchłoniętym LO, podbitą Szwecją i Finlandią oraz dużą częścią Moskwy będziesz miał >200k żołnierzy co