Wpis z mikrobloga

Posiadam w swoich rolkach łożyska Twincam MW9 (załączam zdjęcie poglądowe). Ostatnio naszła mnie ochota przeczyszczenia ich, jednak trochę nie wiem jak się za to zabrać - w sensie czy wystarczy przetrzeć je z zewnątrz oraz jak (i czy w ogóle) mam je nasmarować. Wcześniej miałem otwarte łożyska, więc ich serwis był w miarę prosty i oczywisty...
#rolki
Buntownikzprzypadku - Posiadam w swoich rolkach łożyska Twincam MW9 (załączam zdjęcie...

źródło: comment_1594500770hRqCPASm7o2MekeG1qaShL.jpg

Pobierz
  • 7
@TypowyDaltonista: Zakładam, że potem po wyczyszczeniu wd-40 dodawałeś jakiś smar?

@Buntownik_z_przypadku: Jeśli jest tak samo jak w Twincamach jakie kiedyś miałem, to będzie tam taki mały pierścień segera, po wyjęciu którego można zdjąć blaszkę. Po zdjęciu blaszki wyjmowałem plastikowy separator, który myłem wodą. Same łożyska myłem/kąpałem w benzynie ekstrakcyjnej. Następnie dawałem smar Carmba teflonowy, zamykałem i było ok.
@GaiusBaltar: dzięki za odpowiedź, myślę że zrobię tak jak piszesz. Rzeczywiście jest pierścień segera, który musiałbym wyciągnąć, żeby umożliwić wyciągnięcie blaszki. Chociaż nie wiem, czy dam radę, bo wydaje się to o wiele trudniejsze niż w przypadku łożysk z gumowymi osłonkami ;_;