Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ludzik90: inni smak, głównie z uwagi na zastosowanie filtra jak i to że woda stoi w kawie cała zamiast się przelewać jak w kawiarce czy V60 co dsje troche intensywniejszy smak w poróenaniu do V60 ale jest fajnie odfiltrowana czego nie ma w kawiarce czy w kubku. a wsypywanie dwóch czubatych do kubka jest średnie bo nigdy nie kończysz parzenia kawy tylko ciągle się parzy
@Ludzik90

@MojWlasciciel: no dobra ale ta kawa jest mocniejsza wtedy, lepsza czy inny ma smak niż np zrobiona w moka albo po prostu dwie czubate do kubka?


Moka to przepuszczanie pary wodnej przez kawę. Kompletnie inny profil smakowy.
Kawy do metod "alternatywnych" - jak nazywają je kawosze (aeropress/v60/chemex) bardzo często są lżej palone.
O ile w typowej "włoskiej" kawie masz najczęściej mieszankę (dokładnie tak jak w przypadku whisky) różnych kaw, mających
@mapache: Próbowałeś może kawy z śląskiej prażalni? Mnie bardzo pozytywnie zaskoczyli, zwłaszcza, że ceny maja bardzo przystępne. Ja kombinuje jak mój młynek zmusić do mielenia pod espresso, bo narazie z młynka idzie kawiarka, frenchpres i drip. A do ciśnienia niestety dalej mielonka.