Wpis z mikrobloga

Wykopki jestem ciekawy kto dostał taką wiadomość a kto nie, bo nie wszyscy ją dostali. Regionalne centrum bezpieczeństwa działa po BTS'ach a więc w poszczególnych miejscach Polski. Dajcie znać, czy dostaliście i dopiszcie swoje miasto/województwo. Zobaczymy czy to akcja zorganizowana w miejscach gdzie brakuje procentów od osób starszych i nadszedł "kryzys".
#rcb
Pobierz
źródło: comment_1594450943xH7sS8e9vEZKYYI3eIdi5H.jpg
  • 91
via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
@Bieski_one: wiadomo że savoir vivre się tu aplikuje - dlatego powinni po prostu wydać zalecenia, żeby przepuszczać osoby, które widać że się źle czują i tak jak piszesz, poinstruować komisję żeby zwracała na to uwagę. Ale nakaz jest trochę śmieszny, bo każda sytuacja jest inna i to absurd, jeśli młoda osoba będzie stać godzinami w kolejce, bo musi przepuścić wszystkich seniorów.
@azetka nie boli mnie przepuszczanie osób w kolejce zgadzam się z twoją opinią. Boli mnie nadużywanie naszego podstawowego aparatu kryzysowego w dobie walki z Covid, suszą, nawałnicamj i silnym wiatrem
Proszę, już masz przykład- osoba która nie zna kultury


@crazykokos: No to jest jeden z problemów w Polsce. Wszystko trzeba nakazami i za mordę. Niestety chyba do usranej śmierci garstka wychowanych ludzi, którzy nie zostali wychowani w rynsztoku albo przez ekran komputera, będzie musiała tłumaczyć chołocie że starszym ludziom trzeba ustąpić pierwszeństwa.
@azetka: No i ja dopuszczam do siebie myśl, ze będę stała pol godziny czy dwie i przepuszczę jedna dwie lub 15 osób. Bo jeśli akurat przyjdzie starsza Pani o lasce to nawet pomogę jej podejść, jeśli przyjdzie chłopak z noga w gipsie to tez przepuszczę, jeśli przyjdzie kobieta w ciąży to powiem- proszę, pani przodem. Jeśli przyjdzie 5 dziadków w podeszłym wieku- wszystkich pięciu bez gadania przepuszczę. Trudno. Takie są zasady.