Wpis z mikrobloga

@Kaamil88: jeśli Ci się bardziej podoba, to tak
Gościu, to Ty będziesz potem trzymał ten aparat w rękach przez kolejne lata, Tobie ma się podobać
  • Odpowiedz
@Kaamil88: nie zadałeś merytorycznego pytania.
Nie napisałeś, co i gdzie będziesz fotografował, na czym ci zależy w sprzęcie itd itp.
Dostałeś jedyne rozsądne odpowiedzi ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kaamil88: to 2 różne konstrukcje, 2 różne matryce....

fuji kupujesz pod wygląd, sony pod modę i pewnie trochę możliwości filmowe

na fuji masz matrycę małą, na a7 pełną klatę, więcej szkieł będzie do sony (pytanie, co focisz i jakich szkieł realnie potrzebujesz). Jeżeli cenisz wygląd - to Fuji, jeżeli popularność standardu to Sony...

W tej chwili technologia w danej cenie jest na tyle zbliżona (no może poza tymi wielkościami matrycy), że
  • Odpowiedz
@MiQ27: Przecież A7III zmiata każdego Fujika jakością obrazowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dostępność/ceny obiektywów pod Sony też jest znacząco lepsze niż pod Fuji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zelber: Właśnie zacząłem przeglądać obiektywy do jednego i drugiego systemu. Zdecydowanie lepiej jest w Sony większy wybór i niektóre modele w przystępnych cenach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kaamil88: nie zadałeś merytorycznego pytania.

Nie napisałeś, co i gdzie będziesz fotografował, na czym ci zależy w sprzęcie itd itp.

Dostałeś jedyne rozsądne odpowiedzi ¯_(ツ)_/¯

@MiQ27: Zależy mi na uniwersalnym sprzęcie.
  • Odpowiedz
@Kaamil88: mirku, przystępna cena w obiektywach zwykle jest równoznaczna z przeciętna jakością optyczną i mechaniczną. Niestety ale jakość kosztuje. Jest 50mm obiektyw do Sony za 750 zł i jest taki za 6000, one się znacząco różnią.
Poza tym entuzjasta fotografii nie pyta o to, jaki aparat wybrać dla siebie. O takie rzeczy pytają ludzie, którzy nie znają tematu. I teraz mamy do wyboru powiedzmy zestaw FujiFilm X-T3 + XF 18-55mm f/2.8-4.0
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MiQ27: Właśnie mam z tym problem, że niestety w Kielcach nigdzie nie ma X-T3, który bardziej mi się podoba. Sony miałem w ręku i jest spoko. Do tej pory korzystałem z D5100 18-105 i 35/1,8.
  • Odpowiedz
Do tej pory korzystałem z D5100 18-105 i 35/1,8


@Kaamil88: mam taki. Ten model ma jedną z lepszych matryc APS-C, jakie Sony wymyśliło do tej pory.
Moim zdaniem lepiej by było, gdybyś zainwestował kasę w dobre i jasne szkła do niego niż kupował nowy aparat z przeciętnym zoomem. Oraz zainwestował w wiedzę i soft, żeby z nikonowych rawów (w zasadzie NEF-ów) wycisnąć wszystko co tylko można. A można dużo.

Chyba, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MiQ27: Niestety mój Nikon się popsuł. Nie ostrzy. Tzn ostrzy wydaje dźwięk, że złapał ostrość wykonuje zdjęcie, ale zdjęcie nie jest ostre.
  • Odpowiedz
mój Nikon się popsuł.


@Kaamil88: a, to zmienia postać rzeczy. A nie myślałeś żeby do swoich szkieł kupić np. body Nikon D7500 plus jakieś lepsze szkło?

W każdym razie, sam musisz zdecydować co wybrać. Oba systemy są dobre i się sprawdzą. Sony jest pełnoklatkowe i popularniejsze, Fuji to trochę nisza ale niektórzy dadzą się pokroić za ich firmowe matryce X-Trans.

  • Odpowiedz