Wpis z mikrobloga

  • 532
strasznie wczoraj zachlałem, piłem bimber do 5 rano bo zaczynam dwutygodniowy urlop, film mi się urwał jak leżałem w rurze, teraz mnie krzyż #!$%@?. Trochę się przespałem, ale musiałem wstać rano bo mam obowiązki - buduję dom. Niektórzy mówią że nie można chlać jak się stawiasz, ale to nieprawda, można tylko trzeba wstawać rano, na tym polega odpowiedzialność
#chlopakizbarakow #budujzwykopem
Sylar69 - strasznie wczoraj zachlałem, piłem bimber do 5 rano bo zaczynam dwutygodnio...

źródło: comment_1594448386tCEAr1OIrDUxLkZsXBm9ZL.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sylar69: zapytam ciebie jako budowlańca, bo spotkałem się z różnymi opiniami ( sam jestem elektrykiem, ale lubię i umiem murować) i jedni mówią że nie powinno się dawać plastyfikatora bo obniża parametry zaprawy, ale prawie każdy daje. Murowanie zaprawa bez plastyfikatora jest trudniejsze. Zaprawa klei się do Kielni. Sam dodaje trochę płynu do naczyń do wody zarobkowej i to zwiększa urabialność i mogę dać mniej wody. To w końcu jak
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@kacor87 lepiej dać plastyfikatora niż więcej wody czy nie daj boże wapna (jeśli chodzi o same fundamenty, które będą zasypane). Jest znacząca różnica w takim murowaniu, zaprawa jest lepiej urabialna i ma na pewno lepsze właściwości niż taka, do której trzeba byłoby dodać wiecej wody by uzyskać taką konsystencję.
  • Odpowiedz
@Sylar69 Siema. Mam do ciebie pytanko skoro be fachu robisz. Powiedz mi, jeśli masz czas, w jakiej technologi budujesz i jaki rodzaj dachu wybrałeś. Ja zamierzam zacząć w przyszłym roku ale zastanawiam się ostatnio nad technologią szkieletową. Czy miałeś jakieś doświadczenie z szkieletowcem drewnianym bądź metalowym ? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
  • Odpowiedz
@kacor87: zwiększenie ilości wody względem ilości cementu skutkuje zmniejszeniem wytrzymałości zaprawy. Plastyfikator na ma na celu zredukowanie ilości wody niezbędnej do obtoczenia ziaren kruszywa i cementu - czyli ilości wody niezbędnej do mieszanki. Czyli: plastyfikator (w pewnych, dozwolonych proporcjach) działa jak woda, ale nią nie jest, więc nie pogarsza właściwości zaprawy
  • Odpowiedz
@kacor87: napowietrzenie jest wynikiem działania wapna lub domieszki napowietrzającej, ewentualnie być "działaniem niepożądanym" plastyfikatora, choć o takich przypadkach nie słyszałam
  • Odpowiedz