Wpis z mikrobloga

#konfederacja #polityka #wybory
To mój chyba pierwszy wpis o Konfederacji, w którym jej nie szkaluję. xD
Ale do rzeczy
Czytam sobie komentarze na fanpagu konfy i aż zdziwiłem się ilu tam jest pisowców. Normalnie jakbym wszedł na grupkę poparcia Andrzej Dudy.
I tak się zastanawiam czy ten cały symetryzm wielu polityków Konfederacji nie wynika z woli zniechęcenia tych pisowców właśnie.
Nie mogą oficjalnie poprzeć Trzaska, bo szury co się gejów boją od razu by ich na stos wrzucili. A tak można walić cały czas w Dudę i przeplatać Trzaskowskim dla niepoznaki. Jeśli na każdego zniechęconego wyborcę RT przypadnie 2 PiSowców to powoli osiągają swój cel.

Do tego dochodzi jeszcze jasna deklaracja Jacka Wilka odnośnie głosowania i pośrednia sugestia Dziambora.
Przy całym moim braku szacunku do wielu polityków tego ugrupowania za sprzeciw wobec UE i demokracji, antynaukowość czy homofobię nie byłbym w stanie uwierzyć w to, że opowiadają się za wsparciem swojego największego przeciwnika politycznego, który chce ich zniszczyć.

Ciekawa sprawa ilu wyborców Konfederacji woli Dudę, a ilu Trzaska, bo sondaże były rozbieżne.
  • 2
I tak się zastanawiam czy ten cały symetryzm wielu polityków Konfederacji nie wynika z woli zniechęcenia tych pisowców właśnie.


@CzajnikZniszczenia: Ameryki nie odkryłeś, przecież od początku projektu wiadomo, że tak jest. Posłowie tegoż ugrupowania zagłosują na Trzaska, ale za bardzo nie mogą tego powiedzieć swoim wyborcom w obawie przed utratą poparcia (przede wszystkim narodowców a'la Bąkiewicz). Dobrym testem była wspomniana wypowiedź Wilka - znajdź posty Konfederatów z wtedy. Lincz, hejt, bluzgi,
@CzajnikZniszczenia: Myślałem na początku, że wolnościowcy myśląc logicznie poparliby Trzaskowskiego i tylko narodowcy ich blokują, no bo bądźmy szczerzy, Bosak popierający Trzaskowskiego z LGBT? Nierealne. Ale patrzę, że Sośnierz też wrzucił tę narrację, że jednak Duda, bo inaczej tęczowa zaraza. No cóż.