Wpis z mikrobloga

#banki #finanse #uk

Pytanko.
Biuro podróży w końcu chyba zwróci mi kase za majowe wakacje na kanarach, które się oczywiście nie odbyły. Tylko, że z tego co doczytałem, oni chcą kasę zwrócić na kartę którą płaciłem. Problem w tym, że karta już nie istnieje, mineło prawie pół roku od zrobienia rezerwacji i mam drugą. Oczywiście konto, bank pozostał taki sam. Karta została zmieniona na nową w marcu. Czy zwrot dojdzie?
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@crazykokos: Nie masz racji - zwrot będzie na kartę, bo tylko jej dane ma sprzedawca (niby skąd by miał mieć numer konta przy płatności kartą?), ale bank będzie w stanie transakcję rozliczyć poprawnie, bo wie do którego rachunku była podpięta ta karta zanim straciła ważność.
@crazykokos: jeszcze jedno - placilem karta, podajac dane karty a nie konta. Rozumiem, ze karta jest powiazana z kontem, wiec gdzies w systemie bankowym jest wciaz powiazanie mojej starej karty z moim kontem bankowym? I zwrot trafi na moje konto?
Wole byc pewny, jak nie to w poniedzialek zadzwonie do barclaysa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@crazykokos: No tak, ale środki przyjdą najpierw na kartę (starą), a dopiero po stronie banku to zostanie zaksięgowane na właściwym rachunku, więc nie masz racji mówiąc, że środki nie przychodzą na kartę, tylko od razu na rachunek, bo sprzedawca nie ma danych rachunku, tylko same dane karty.
@shaki24: Czasami zwracają od razu, bo blokady długo wiszą na rachunku a w międzyczasie zmieni się plastik. a czasem trzeba powiadomić. No musisz się upewnić, jak podasz to na pewno nie zaszkodzi
@ms93: w ogóle nie przejdzie, bo to transakcja na karcie, a nie przelew na rachunek. Skutek będzie taki sam jak przy próbie dokonania płatności kartą zamkniętą albo po terminie, czyli odrzucenie operacji. Miałem taką samą sytuację przy zwrocie jakichś pierdów z Ikei, też w Barclays.
@shaki24: