Wpis z mikrobloga

Wiele osób sie tu wypowiada, wypowiem się i ja.
Jako wyborca konfederacji, który w pierwszej turze głosował na Bosaka, w drugiej postanowiłem zostać w domu.
Dlaczego nie głosuję na Dudę? Bo jest on słabym prezydentem bardzo słabej partii politycznej. I zgadzam się z wiekszością wyciąganych przeciwko niemu zarzutów.
Dlaczego nie głosuje na Trzaskowskiego? Bo jest on kandydatem, który jest mi zupełnie obcy pod względem poglądów. Nie mógłbym spojrzeć w lustro głosując przeciwko moim poglądom. Dodatkowo jest on kandydatem partii, która równiez jest mi obca (chociaż nie aż tak bardzo jak sam kandydat)

I jeszcze jako ciekawostka:

W drugiej turze Duda - Hołownia głosowałbym na Hołownię
W drugiej turze Duda - Kosiniak głosowałbym na Kosiniaka
W drugiej turze Duda - Biedroń zostałbym w domu

Podejrzewam (chociaż mogę się mylić), że odstetek wyborców Bosaka którzy zostaną w domu będzie większy niż odsetek wyborców Biedronia, Kosiniaka czy Hołowni.

Dziękuję i pozdrawiam #konfederacja #polityka #wybory
  • 3
@Nirin: W pełni rozumiem i szanuję Twoją decyzję, choć całkowicie nie podzielam Twojej sympatii do Bosaka. Ja jako lewak miałem analogiczny dylemat - obaj kandydaci nie z mojej bajki, do tego przeciwko moim poglądom. Ale jedna rzecz mnie przekonała, by oddać głos na RT, choć go bardzo nie lubię - fakt, że nie są to wybory o sposób prowadzenia polityki na okres 5 lat, tylko o znacznie większą stawkę.

Warto zagłosować