Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace

Witam,

Ciąg dalszy mojego dylematu nt. grafiki.

Otóż takie pytanie mam, co byście wybrali:

RX570 Strix 4gb ale UŻYWANĄ

czy w podobnej cenie trochę słabszą

RX 550 4GT Low Profile OC 4GB ale NOWĄ

lub inną również nową

np. GeForce GT 1030 OC 2GB

Wszystko w okolicach 400-500zł.

Byłem przekonany na tą używaną, ale znowu kolega mi w głowie namieszał że używane są już słabsze i lepiej kupić nową.

Z góry dziękuję :)
  • 18
@skun1: 550 czy 1030 to się nadaje do wyświetlania pulpitu i oglądania YT, a 570 to całkiem pełnoprawna karta nadająca się do gier. Jeśli używana ale jest sprawna - to bym się nie zastanawiał.
@Star_Butterfly
@ReDHunter
@frutson
@ahariel
@cacum3
@sepik91
@hrumque

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Aktualnie mam jakiegoś GT 220OC 1GB.
A więc wybór padnie na rx570 4gb chyba że wynajde 8gb lub 580tke w dobrej cenie.
Oglądałem porównania na YT i RX wypada lepiej niż 1050ti którego polecał mi ten że kolega :) także chyba już nie będę się sugerował jego opiniami.
W tygodniu zacznę polować. Do tego dorzucę 8gb ramu (mam aktualnie tylko 4)
@Star_Butterfly

@ReDHunter
@frutson
@ahariel
@cacum3
@sepik91
@hrumque

Przepraszam że wołam każdego ale wydaje mi się że połowa oleje zawołanie a zamawiam RAMy i takie pytanie mi się nasunęło.
Aktualnie mam Kingston 2x2gb (takie zwykłe [KVR1333D3N9K2]) i chce dołożyć 2x4gb. Ponoć najlepiej jest nie mieszać kości i skoro mam kingstona to dołożyć kingstona żeby się nie "gryzły".
A na allegro są takie o nazwie HyperX Kingston.
To takie HyperX można dołożyć bo są
CPU to i7-860


@skun1: 2 kanały. Teoretycznie jak obsadzisz dwa banki, wydajność spadnie, ale poza zakresem wykrywalności dla Ciebie. DDR 1333 mhz szukaj. Można mieszać, ale nie zawsze działa. To zależy od kaprysów. Bierz te kingstony. Mój tata też ma 2x2 i 2x4, różnych producentów i prędkości (prędkość pamięci dostosowana do tych wolniejszych)
@cacum3 czyli te HyperX wsadzać?
W innym wątku jeden Mirek mi zalecił kupić pamięci 1600 MHz. Będą działać na tej niższej częstotliwości ale w przyszłości jak zamienię te 2x2gb na 2x4gb również 1600 to już będą działać w wyższej.