Wpis z mikrobloga

@bred_one: Można spytać co kieruje Tobą biorąc piec bez podajnika? Też mam duży dom coś jak u Ciebie i pierwsze co zrobiłem po wprowadzeniu się to wymieniłem piec na taki z podajnikiem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bred_one: zapewne znajdziesz jakiś "pleszewski" nie z Pleszewa (:
Czasami w okolicy nożna spotkać jakiegoś ślusarza, który robi konkretne kotły. Popytaj po hydraulikach
  • Odpowiedz
@bred_one: To kotle `25 kw jeden zasyp by Wam starczył na jakieś dwa dni, co drugi dzień dosypać groszku czy peletu do pełna, wyjąć popiół i w------e. Bez każdorazowego grzebania się w tym syfie, szykowania drewna, rozpalania itd. Finansowo wyjdzie bardzo podobnie a ile roboty Wam ubędzie. No i zupełnie inny komfort gdy w domu masz ciągle te 20 czy 21 stopni a nie raz 28 raz 17 :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bred_one: wiesz, że kotły muszą spełniać wymogi 5 klasy a bez podajnika czyli kocioł zasypowy musi pracować z buforem bo inaczej jest to nielegalne? Jeszcze są lokalne ustawy antysmogowe.

@robertx: jakie to niby hardkorowe warunki? Większość kotłów będzie ok jak będą używane tak jak powinny być i wg dtr.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bred_one: to coś się tu rozjeżdża bo przy takim metrażu i takim zapotrzebowaniu na energię to spaliłbys na pewno więcej niż 4 tony i to jeszcze przy temperaturze 22 stopnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bred_one: i ten nowy kocioł który chcecie kupić ma ogrzewać całość czy może nadal tylko cześć a reszta pali jak pali? Jest to bardzo istotne bo jak spalasz 4 tony węgla to ten 27kw będzie dużo za duży .
  • Odpowiedz